به تازگی 450 هزار نفر خودروی تسلا مدل 3 را در سراسر جهان پیش خرید کرده‌اند. با وجود این که خریدها قابل انتقال به غیر نیست، اما دلالی تسلا مدل 3 در حال رونق گرفتن است. اکنون حواله‌های تحویل سری اول تسلا مدل 3 با قیمت 10 هزار دلار برای فروش گذاشته شده‌اند. با موتوتل همراه باشید.

اغلب خودروهای اسپرت با تولید محدود گرفتار این دلال بازی‌ها می‌شوند، اما اکنون تسلا مدل 3 نیز دچار مشکل فوق شده است.

خودروسازان برای جلوگیری از این مسئله دست به اقدامات مختلفی می‌زنند؛ مثلاً آستون مارتین اعلام کرده هر مشتری که قصد فروش پیش خرید مدل والکری را داشته باشد، به طور یک طرفه قرارداد خود را با آستون مارتین فسخ می کند و خودرویی به دست او نمی‌رسد.

در حال حاضر در صفحه‌ای که علاقه‌مندان می‌توانند تسلا مدل 3 را سفارش دهند همین موضوع عنوان شده است که پیش خرید غیرقابل انتقال است. اگرچه این اقدام قانونی نیست اما بعید به نظر می‌رسد تسلا بتواند مانع انجام این حجم گسترده معاملات شود.

شرکت تسلا به کارمندان خود اعلام کرده نمی‌توانند برای سوددهی خود، سری اول خودروی تسلایی که به دستشان می‌رسد را بفروشند. تمام تسلا مدل 3 ها باید به نام خود فرد یا اعضای خانواده او ثبت شود و امکان فروش آن به قیمت بالاتر از قیمت اصلی وجود ندارد.

هم اکنون تسلا برای تولید انبوه مدل 3 با مشکلات عدیده‌ای رو به رو شده، به‌طوری که ایلان ماسک این وضعیت را "جهنم تولید" نام‌گذاری کرده است.

منبع: autocar