شرکت خودروسازی نیسان با استقبال چشمگیری برای فروش نیسان لیف جدید مواجه شد، به طوری که بیش از 10 هزار نفر این خودرو را در اروپا سفارش داده‌اند. با موتوتل همراه باشید.

تنها 2 ماه از شروع ثبت سفارش نیسان لیف جدید می‌گذرد، اکنون شرکت خودروسازی نیسان اعلام کرده تقاضای مشتریان برای خرید این خودرو در بازار اروپا بسیار بالا بوده است. مدیر وسایل نقلیه الکتریکی نیسان در اروپا گفت: ما به علاقه‌ی مشتریان برای خرید نسل دوم نیسان لیف پی برده‌ایم و این مسئله می‌تواند تائید نیسان از سوی مشتریان برای خرید وسایل نقلیه الکتریکی باشد.

خودروی نیسان لیف نه تنها نسل جدیدی از وسایل نقلیه الکتریکی به شمار می‌رود، بلکه نشان دهنده تحرک هوشمند نیسان در بازار اروپا است که توانسته مشتریان زیادی را به خود جذب کند.

نسل اول خودروی نیسان لیف، در سال 2010 میلادی فقط چند صد سفارش داشت اما اکنون استقبال بسیار چشمگیری از نسل دوم نیسان لیف شده است. شرکت نیسان انتظار دارد بعد از آغاز فروش این خودرو از ماه فوریه 2018 میلادی، فروش و تقاضای این خودرو در بازار اروپا رشد پیدا کند.

نسل جدید نیسان لیفت به موتور الکتریکی 147 اسب بخاری مجهز شده و نیروی موردنیاز آن از طریق باتری‌های 40 کیلووات ساعتی تأمین می‌شود. به گفته‌ی شرکت سازنده، خودروی مذکور با یک بار شارژ کامل قادر به طی مسافت 378 کیلومتری است. البته این رقم در شرایط آزمایشگاهی به دست آمده و ممکن است در عمل نتیجه‌ی متفاوتی حاصل شود.

منبع: خودرو بانک