مهندسان شرکت BMW به دنبال ارتقای موتور S55 سه لیتری شش سیلندر، مدل S58 را برای سال آینده طراحی می‌کنند که علاوه بر ارتقای سخت افزاری، نیرویی بین 470 تا 475 اسب بخار تولید خواهد کرد. با موتوتل همراه باشید.

شرکت بی ام و قصد دارد موتور جدید را در دو مدل X3M و X4M به کار بگیرد و در سال‌های آینده در نسل بعدی M3 و M4 مورد استفاده قرار دهد.

این اولین باری است که قرار است بی ام و ایکس 3 ام ارائه شود و قطعاً نظر علاقه‌مندان به این مدل خاص را جلب خواهد کرد. اکنون ایکس 3 ام از رقابت جا مانده و رقبای آن از جمله آئودی و مرسدس بنز، نسخه‌های پرفورمنس خود را در دو مدل آئودی SQ5 و GLC63 آ ام گ روانه بازار کرده‌اند.

گفته می‌شود خودروی بی ام و ایکس 4 ام هم از همین موتور قدرت خواهد گرفت.

شایعات اعلام می‌کند نسل جدید G80 بی ام و M3 می‌تواند به‌عنوان نخستین مدل بی ام و معرفی شود که از یک پیشرانه هیبریدی بهره می‌برد. این خودرو از سیستم الکتریکی 48 ولتی برخوردار است، پس احتمال دارد ام 3 جدید یک مدل هیبریدی باشد.

این خودرو با تکیه بر نسل جدید پلتفرم CLAR شرکت بی ام و ساخته می‌شود و در تولید آن از مقدار زیادی فیبر کربن استفاده خواهد شد. این خودرو همانند دیگر مدل‌های بی ام و ام از سقف فیبر کربنی بهره می‌برد و شاید در ساختار شاسی نیز فیبر کربن به کار رود. در این راستا، مدل جدید بی ام و ام 3 سبک‌تر از مدل فعلی خواهد بود و نیروی بیشتری هم خواهد داشت.

منبع: خبر خودرو