خودروهای چینی در کشور ما با سرعت زیادی در حال مونتاژ هستند و معمولاً مشتریان با توجه به امکانات بیشتر این خودروها نسبت به همتایان داخلی‌شان، در خرید این خودروها رغبت بیشتری از خود نشان می‌دهند. یکی از این شرکت‌ها که چند مدل از یک خودروساز چینی را تولید و عرضه می‌کند، پارس خودرو است. در ادامه 4 دلیل برای نخریدن برلیانس H330، خودروی تولیدی پارس خودرو را بیان می‌کنیم. با موتوتل همراه باشید.

شرکت پارس خودرو مدتی است چند مدل از خودروهای برند چینی برلیانس را با نام‌های H220 و H230 و H320 و H330 تولید و وارد بازار داخلی کشور می‌کند و تاکنون موفق به فروش و ارائه خدمات مناسب برای این محصولات شده است.

در ادامه نگاهی به برلیانس H330 اتوماتیک می‌اندازیم و نقاط ضعف این خودرو را مورد بررسی قرار می‌دهیم. لازم است بدانید، معایب برلیانس های مونتاژی در پارس خودرو تقریباً یکسان است و در نقاط ضعف تفاوت چندانی ندارد.

قیمت بالا

این خودرو همانند دیگر محصولات چینی بازار، قیمت بیش از حد واقعی داشته و به گفته‌ی کارشناسان یکی از نقاط ضعف آن، قیمت بالای آن در بازار داخلی کشور است. هم اکنون قیمت این خودرو در بازار داخلی کشو برابر با 58 میلیون تومان در مدل اتوماتیک و انتخاب رنگ خاص است که با درنظرگرفتن سیاست‌ها و اهداف فروش این شرکت، بالاتر از تصور خریداران است.

پیشرانه ضعیف

پیشرانه و قدرت پایین موتور یکی دیگر از نقاط منفی این خودرو است. هم اکنون مشتریان و خریداران از کمبود توان این خودرو در پیمایش مسیرهای سربالایی با سرعت بسیار کم گله کرده‌اند. پیشرانه به کار رفته در این خودرو حجمی برابر با 1498 داشته و می‌تواند توانی برابر با 103 اسب بخار را در 5800 دور در دقیقه تولید کند که نسبت به وزن و ابعاد این خودرو کمی ضعیف است. شتاب این خودرو در مدل اتوماتیک برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتر در ساعت از صفر مطلق برابر با 13.5 ثانیه اعلام شده که در مقابل دیگر رقبا حرفی برای گفتن ندارد.

گیربکس قدیمی

گیربکس ضعیف و قدیمی یکی دیگر از نقاط ضعیف این خودرو در سری برلیانس در ایران است. گیربکس به کار رفته در برلیانس H330 به صورت 4 سرعته اتوماتیک بوده که در مدل‌های قدیمی به کار رفته است. این جعبه دنده برای استفاده شهری مناسب است اما در اتوبان و خارج از شهر به دلیل وجود ضریب دنده‌های کم، خودرو دچار افت توان شده و صدای زیادی از موتور وارد کابین خواهد شد.

به گفته کارشناسان صنعت خودرو، باید روی این مدل و دیگر مدل‌های مونتاژی برلیانس در ایران، نمونه 5 دنده اتوماتیک نصب شود تا مشتریان تجربه‌ی بهتری در استفاده‌ی طولانی مدت از خودروی مذکور داشته باشند.

سواری خشک

یکی از نکات منفی این خودرو که سبب می‌شود دست از خرید این خودرو بکشید، سواری خشک و اسپرت این مدل است. برخی مشتریان از سواری خشک و اسپرت این مدل در مسیرهای شهری اعلام نارضایتی کرده‌اند. تعدادی از علاقه‌مندان جوان، سواری اسپرت و خشک خودرو را دوست دارند اما خریداران مسن‌تر برای سفرهای خانوادگی، به دنبال خرید خودرویی راحت هستند. این مسئله سبب شده تا نارضایتی‌های زیادی پیرامون برلیانس H320 و H330 ثبت شود.

منبع: چرخان