شرکت ماروتی سوزوکی به دنبال تولید شاسی بلند جدیدی برای بازار هند است که جایگاه بالاتری نسبت به ویتارا Brezza دارد. با موتوتل همراه باشید.

شاسی بلند جدید ماروتی سوزوکی به این زودی‌ها عرضه نخواهد شد و احتمالاً یک سالی با عرضه‌ی این خودرو فاصله داریم. اکنون ساخت این شاسی بلند توسط مدیرعامل ماروتی سوزوکی، RC Bhargava به تایید رسیده است. او در مصاحبه‌ای اعلام کرد: "ما می‌خواهیم شاسی بلندی بزرگ‌تر عرضه کنیم. مدل فعلی طولی کمتر از 4 متر دارد. پس شاسی بلند جدید بزرگ‌تر از 4 متر خواهد بود. البته این خودرو به سرعت بعد از چند ماه آینده یا حتی یک سال عرضه نخواهد شد. عرضه این شاسی بلند نیازمند طی زمانی طولانی‌تر است."

هم اکنون ماروتی S کراس را در کلاس بالای 4 متر دارد. پس این خودروساز به دنبال عرضه‌ی محصولی با ابعاد بزرگ‌تر از یک شاسی بلند است. شاید سوزوکی ویتارا انتخاب خوبی برای شاسی بلند جدید ماروتی باشد، این خودرو قبلاً در مرحله تست در کشور هند دیده شده است.

کمپانی سوزوکی، ویتارا را در کشور انگلیس با موتور 1.6 لیتری بنزینی 120 اسب بخاری و 1.6 لیتری DDiS دیزلی 120 اسب بخاری به همراه گیربکس دستی پنج سرعته عرضه می‌کند. البته مدل بنزینی آن از گیربکس اتوماتیک شش سرعته بهره می‌برد.

سوزوکی ویتارا S به موتور 1.4 لیتری بوسترجت بنزینی با قدرت 140 اسب بخار متصل به گیربکس دستی شش سرعتِ یا اتوماتیک شش سرعتِ مجهز شده است.

منبع: خبرخودرو