شرکت ولوو قصد دارد سدان و واگن سری 60 را به‌روز رسانی کند. این خودروساز می‌خواهد با عرضه‌ی XC90 روح تازه‌ای به کلاس شاسی بلندها بدهد. با موتوتل همراه باشید.

بعد از عرضه خودروهای S90 و V90 نیز همین تغییر در کلاس سدان ها و واگن‌ها اتفاق افتاد. سپس این برند که متعلق به جیلی است مدل کاملاً جدید XC60 و اولین XC40 را رونمایی کرد.

ظاهراً این خودروساز قصد دارد در آینده مدل‌های به‌روز شده S60 و V60 را عرضه کند که مدل V60 حدود دو ماه قبل برای نخستین بار در حال تست در سوئد دیده شد. اکنون سدان S60 از همتای بزرگ‌تر خود، S90 تبعیت می‌کند. در صورتی که طراحی ذهنی منتشر شده از این خودرو درست باشد، S60 بعدی ظاهر جذاب‌تری خواهد داشت.

امروزه شاسی بلندها به محبوبیت زیادی دست یافته‌اند اما هنوز بازار پرطرفداری برای سدان های اصلی چون S60 وجود دارد. مدل فعلی این خودرو در سال 2010 معرفی شد پس می‌توان ادعا کرد به‌روز رسانی آن با کمی تأخیر همراه خواهد بود. احتمال می‌رود نسل سوم این خودرو در نیمه دوم سال 2018 رونمایی شده و در ایالات متحده آمریکا به عنوان مدل 2019 به فروش خواهد رسید، در حالی که V60 واگن کاربردی‌تر نیز بعد از آن روانه بازار می‌شود.

خودروی سدان S60 همانند خودروهای سری 90 و XC60 از پلتفرم SPA بهره می‌برد. پس اکنون ایده‌ی خوبی از سخت افزار، موتورهای چهار سیلندر و نسخه T8 این خودرو با ساختار هیبریدی شارژی داریم.

منبع: خبرخودرو