شرکت تویوتا اعلام کرد تمام مشکلاتی که برای تامین باتری‌های نسل جدید وجود دارد، در سال‌های آینده برطرف خواهد شد و باید منتظر بازار پررونقی برای خودروهای تمام برقی باشیم. با موتوتل همراه باشید.

شرکت ژاپنی تویوتا در بازار خودروهای هیبرید و پیل سوختی، پیشگام بوده است اما تاکنون موفق نشده هیچ خودروی تمام برقی را معرفی کند. تویوتا در مراسمی که روز گذشته برگزار شد، از اهداف خود برای ساخت خودروهای تمام برقی پرده برداشته است. این شرکت اعلام کرد با وجود رقبای پیشتازی چون تسلا و فولکس واگن قصد دارد در بازار خودروهای برقی یکه تازی کند و از رقبای خود پیشی بگیرد.

تویوتا می‌گوید مشکلاتی برای تأمین باتری‌های نسل جدید وجود دارد که در سال‌های آینده حل خواهد شد.

هفته‌ی گذشته، این خودروساز اعلام کرد به دنبال عملی کردن ساخت خودروهای برقی است و برنامه‌ای ویژه برای عرضه بیش از 10 خودروی تمام برقی در سراسر دنیا تا سال 2020 میلادی دارد.

شینجکی تراشی، معاون ارشد مدیرعامل تویوتا در مراسم معرفی برنامه‌های این شرکت برای خودروهای تمام برقی گفت: استراتژی ما می‌تواند سبب ایجاد تغییرات دراماتیکی در وضعیت فعلی‌مان شود.

بنا بر برنامه ریزی منتشر شده توسط تویوتا، اولین محصول تمام برقی این خودروساز وارد بازار چین خواهد شد و بعد از چین وارد دیگر بازارها چون ژاپن، هند، ایالات متحده و اروپا می‌شود.

منبع: دنیای خودرو