بعد از این که فولکس واگن در اعلام میزان آلایندگی خودروهای دیزلی دچار اشتباه شد، این تقلب به‌طور چشمگیری دامن‌گیر آئودی شد. اکنون آئودی در تلاش است با برگزاری فراخوان‌هایی اعتبار از دست رفته خود را بازیابد. با موتوتل همراه باشید.

شرکت آئودی قصد دارد فراخوان بسیار گسترده‌ای برگزار کند که شامل 1.26 میلیون خودروی مختلف می‌شود. علت اصلی این فراخوان وجود مشکلات الکتریکی در برخی مدل‌ها و در نتیجه احتمال آتش سوزی آن‌ها اعلام شده است.

آئودی در توضیحات خود اعلام کرده، سوکت های موجود در اتصالات برقی سیستم بخاری کمک در طی زمان دچار مشکل شده و با افزایش مقاومت، حرارت آن‌ها بالاتر رفته و سبب ایجاد آتش سوزی می‌شود. البته پوشش خارجی سوکت ها نیز نامناسب بوده و در مقابل حرارت به وجود آمده نمی‌تواند نقش پیشگیرنده داشته باشد.

بنا بر بیانیه منتشر شده، مدل‌های A4، A5 و A5 کابریوله و Q5 که در فاصله ماه آوریل 2011 و مه 2015 خط تولید آئودی را ترک کرده‌اند، شامل این فراخوانی میلیونی می‌شوند.

مالکان خودروهای آئودی می‌توانند با خیال راحت رانندگی کنند، اما در صورت استشمام بوی سوختگی باید به سرعت خودرو را در جایی امن پارک کرده و پیاده شوند.

از میان 1.26 میلیون خودروی آئودی که شامل فراخوانی می‌شوند، 875 هزار دستگاه در اروپا، 250 هزار دستگاه در آمریکای شمالی و 47 هزار دستگاه در آسیا تردد دارند.

پیش از این، خودروساز آلمانی فراخوانی میلیونی برگزار کرده است. در پاییز سال جاری، رقبای اصلی آئودی چون BMW و مرسدس بنز به دلیل ایجاد آتش سوزی و وجود نقص در ایربگ، مجبور به فراخوان بیش از یک میلیون خودرو در سراسر دنیا شده‌اند.

منبع: carbuzz