ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، در صفحه‌ی توییتر خود اعلام کرد این شرکت بعد از تولید SUV مدل Y به دنبال طراحی و تولید پیکاپ های الکتریکی است. با موتوتل همراه باشید.

مدیرعامل تسلا قبلاً هم اعلام کرده بود در اواخر 2019 یا اوایل 2020 میلادی، خودروهای مدل Y را با پلتفرمی جداگانه نسبت به مدل S روانه بازار خواهد کرد.

پس انتظار می‌رود پیکاپ الکتریکی تسلا در طی دو تا سه سال آینده وارد جاده‌ها شود. او در صفحه توییتر خود با اشاره به زمان تولید این محصولات از علاقه‌ی فراوان خود سخن می‌گوید: "به شما وعده می‌دهم بعد از مدل Y یک پیکاپ تولید خواهیم کرد. من از 5 سال قبل طراحی و مهندسی این محصول را در ذهن داشته و تمایل زیادی به تولید آن دارم."

هر چند تولید این خودرو در دو تا سه سال آینده انجام می‌شود اما شاید در سال آینده شاهد رونمایی آن باشیم، زیرا ماسک در اوایل سال جاری از احتمال معرفی این خودرو در 18 تا 24 ماه آینده خبر داده بود.

به دلیل این که تسلا خودروهای خود را یک سال پیش از تولید معرفی می‌کند، زمان بندی موجود برای پیکاپ الکتریکی منطقی است.

ماسک در حساب توییتر خود اعلام کرد پیکاپ الکتریکی این شرکت کمی بزرگ‌تر از F150 فورد بوده و از قابلیت‌های فوق‌العاده‌ای بهره می‌برد، هر چند جزئیاتی در این باره منتشر نشده است.

این شرکت چند هفته قبل از کامیون الکتریکی SEMI پرده برداشت که در سه مدل مختلف تولید شده و امکان پیمایش 480 کیلومتر با 30 دقیقه شارژ سریع را دارد. بدنه باریک و استفاده از مانیتور به جای آینه سبب شده تا این کامیون غول پیکر ضریب آیرودینامیکی بهتری نسبت به بوگاتی شیرون داشته باشد.

منبع: businessinsider