مشکل در آپدیت نرم افزاری تسلا مدل X

آپدیت نرم افزاری تسلا مدل X سنسورهای امنیتی درهای شاهین مانندِ (Falcon-Wing) این ماشین را از کار انداخت. به نظر می رسد تسلا نیز همانند هر کمپانی دیگری که گاهی اوقات آپدیت های نرم افزاری شان هر کاربری را ناامید می کند، اشتباه کرده و البته باید بپذیریم که این کمپانی سازنده ماشین های الکتریکی نیز جایز الخطاست!

 تسلا به تازگی نسخه 2.32.100 7.1 آپدیت نرم افزاری ماشین های مدل ایکس خود را منتشر کرده است. این آپدیت به منظور رفع مشکلات درهای فالکون-وینگ طراحی شده است (همان طور که در تصویر بالا شاهد آن هستید، درهای تسلا مدل X همچون شاهین (Falcon) به سمت بالا باز می شود و به همین دلیل نیز این درها را فالکون-وینگ نامیده است).

این کمپانی خودروساز با هدف بهبود و تسریع فرایند باز و بسته شدن درب های مدل ایکس، مجموعه ای از چندین سنسور را به درهای این ماشین اضافه کرده است. در این خصوص یکی از سخنگویان تسلا به Mashable گفت: "ما سنسورهایی را در درب های Falcon Wing مدل ایکس تنظیم کرده و به عملکرد آن ها بهبود بخشیدیم تا سازگاری را به حد اعلا رسانده و تشخیص نادرست موانع را کاهش دهیم." اما به نظر می رسد که این آپدیت نرم افزاری نتیجه ای معکوس بر جای گذاشته است، چراکه صاحبان این ماشین شاسی بلند (SUV) گزارش داده اند که این آپدیت به طور کلی، عملکرد برخی از سنسورهای امنیتی را مختل کرده و از کار انداخته است. در همین راستا یکی از صاحبان تسلا مدل X چندین ویدیو از عملکرد نادرست درهای فالکون وینگ ماشینش در کانال یوتیوب خود قرار داده است.

این مشکلات می تواند نگرانی های امنیتی زیادی نزد صاحبان مدل ایکس به وجود آورد، اما این تنها یک نمونه دیگر از سلسله مشکلاتی است که کمپانی تسلا برای درب های شاهین مانند ماشین مدل ایکس خود با آن مواجه شده است. در ماه آپریل سال جاری میلادی بود که گزارشاتی مبنی از اعتراض برخی از صاحبان این ماشین SUV از اینکه درب های فالکون وینگ ماشین‌شان باز یا بسته نمی شوند، به گوش رسید. چند ماه بعد و در ماه ژوئن، رئیس ارشد اجرایی کمپانی تسلا، ایلان ماسک گفت که شرکت نهایتا به مفید و کاربردی کردن درب های این ماشین نزدیک شده است. به نظر می رسد این بار نیز مثل بسیاری از دفعات گذشته، این خودروساز ماشین های الکتریکی به خیال خود، قدمی رو به جلو برداشته اما مشکلات به وجود آمده در درب های فالکون وینگ آن باعث شده که در حقیقت، دو قدم به سوی عقب بردارد!

باید دید اینبار تسلا و ایلان ماسک چگونه از پس این مشکل بر می آیند. شما چگونه فکر می کنید؟ دیدگاه خود را با ما و دوستانتان به اشتراک بگذارید.

نویسنده: رضا اصغرزاده

منبع: mashable