هر دو خودروی مرسدس بنز AMG C63 S و سدان اسپرت آلفارومئو جولیا در مدل Quadrifoglio دارای قدرت 500 اسب بخار هستند، اما اکنون نوبت به شرکت خودروسازی مرسدس بنز رسیده تا در نسل جدید M3 و M4، از پیشرانه‌ی قوی‌تری استفاده کند که توانایی رقابت با دو خودروی سدان اسپرت موجود در بازار را داشته باشد. با موتوتل همراه باشید.

در وبلاگ بی.ام.و آمده است دو خودروی M3 و M4 در نسل بعدی خود به پیشرانه شش سیلندر جدید 3 لیتری توربو دوقلو مجهز خواهد شد و گفته می‌شود حداکثر قدرت خروجی آن در مدل‌های پایه در حدود 470 تا 475 اسب بخار است و می‌تواند رقیب خوبی برای دو خودروی مرسدس بنز و آلفارومئو باشد.

اگر این شایعات صحت داشته باشد، ادعای بی.ام.و برای نسل بعدی M3 غیرواقعی خواهد بود، زیرا این خودروساز اعلام کرده بود برای نسل بعدی M3 از یک سیستم محرک هیبریدی استفاده می‌کند که از یک سیستم محرک 48 ولتی به همراه یک موتور الکتریکی کوچک مابین سیستم انتقال قدرت خودرو و موتور تشکیل شده و می‌تواند سبب تقویت نیروی تولیدی موتور شود، مگر این که سیستم هیبریدی خود را روی همین پیشرانه جدید 3 لیتری به کار ببندد. بدون توجه به استفاده از موتور پیشرفته، نسل جدید M3 و M4 بر اساس پلتفرم CLAR توسعه خواهند یافت که نتیجه‌ی آن پشتیبانی از 40 کیلوگرم وزن کمتر خواهد بود.

قرار است نسل بعدی سری 3 و سری 4 با تغییرات زیادی رونمایی شوند. جدیدترین اطلاعات اعلام می‌کند نسخه 340i M، رقیب خوبی برای مرسدس بنز AMG C43 خواهد بود.

منبع: خودروبانک