شرکت فولکس واگن برای تولید خودروهای برقی عزمی راسخ دارد. این شرکت در مورد برنامه برقی سازی خود بسیار جدی است و می‌خواهد خانواده.I.D را رشد دهد. با موتوتل همراه باشید.

در حال حاضر، این خودروساز آلمانی سه کانسپت تحت زیر برند برقی.I.D رونمایی کرده و حالا دو نام جدید به ثبت رسانده است. با توجه به نام‌های ثبت شده در سازمان مالکیت معنوی جهانی، فولکس واگن دو نام.I.D کروزر و.I.D. Freeler را در اختیار دارد.

با دانستن نام‌های دو خودروی جدید فولکس واگن نمی‌توان به اطلاعاتی دست یافت. بعد از هاچ بک.I.D، مینی بوس.I.D Buzz و کراس اوور کوپه.I.D Crozz انتظار می‌رود خودروهای جدید فولکس واگن یک سدان یا شاسی بلند بزرگ باشد. مدتی قبل گفته شد نام.I.D Streetmate نیز به ثبت رسیده است.

شرکت سازنده قصد دارد 15 تا 20 خودروی برقی را تا اواسط دهه آینده روانه بازار کند. بیشتر محصولات فولکس واگن وارد بازارهای سراسر دنیا می‌شوند اما تعدادی از آن‌ها برای بازارهای خاص هدف گرفته شده‌اند.

مدتی قبل در یک کنفرانس داخلی گفته شد یک سدان و یک شاسی بلند کانسپت با نام‌های AEROe و Lounge تا پیش از سال 2022 میلادی عرضه خواهند شد.

کمپانی فولکس واگن به دنبال جبران رسوایی تقلب خودروهای دیزلی خود، برنامه‌ی برقی سازی را با سرعت بیشتری پیش می‌برد. اکنون این شرکت یک پلتفرم برقی مقیاس پذیر برای تمام خودروهای برقی آتی خود ساخته است. احتمال می‌رود اولین خودروی تولید از خانواده.I.D در دهه آینده روانه بازار شود.

منبع: خبرخودرو