مدتی است صحبت از توقف تولید پراید می‌شود. اکنون قرار است در جلسه هفته آینده هیئت مدیره سایپا، تولید یا از رده خارج شدن دو خودروی پراید و تیبا تعیین تکلیف شود. با موتوتل همراه باشید.

جدیدترین ارزیابی کیفی خودروهای داخلی از میان محصولات تولیدی سایپا نشان از آن دارد دو محصول پراید و تیبا در رده کیفی تک ستاره قرار دارند. از دیگر خودروهای تک ستاره موجود در بازار ایران می‌توان به پژوه 405 ایران خودرو و لیفان ایکس 60 ساخت شرکت کرمان موتور اشاره کرد.

لازم به ذکر است، مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران اعلام کرده بود با نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت، تولید خودروهای تک ستاره باید تا پایان سال جاری متوقف شوند. اشکان گلپایگانی در این باره گفت: "هیچ خودروی تک ستاره‌ای نباید از ابتدای سال 97 توسط خودروسازان داخلی تولید شود و تولید خودروهای تک ستاره تا پایان سال جاری متوقف خواهند شد."

مدیرعامل سایپا از تصمیم نهایی برای تعیین تکلیف دو محصول تک ستاره تولیدی این شرکت در هفته‌ی آینده خبر داد. محسن جهرودی در این باره گفت: "در جلسه‌ی هفته آینده علاوه بر بررسی تولید محصولات جدید، تصمیم گیری می‌کنیم بهترین استراتژی حفظ پراید و تیبا در رده کیفی تک ستاره است یا ارتقای کیفیت آن‌ها و یا از رده خارج کردن آن‌ها".

پس باید ببینیم تکلیف دو خودروی تک ستاره سایپا در جلسه‌ی هفته آینده هیات مدیره چه خواهد شد. شاید با توجه به قدیمی بودن پلتفرم پراید، هیئت مدیره این شرکت تصمیم به توقف تولید این خودرو بگیرد.

البته با توجه به جدیدتر بودن پلتفرم تیبا، احتمال ارتقای کیفیت آن وجود دارد، چرا که این خودرو در ارزیابی کیفی ماه‌های گذشته نیز به سطح کیفی دو ستاره ارتقاء پیدا کرده بود.

منبع: مجله دیجی کالا