کمپانی هیوندای قصد دارد در زمینه هوشمند سازی کابین خودروهای خود از دیگر رقیبان جلو بزند. در حال حاضر بیشتر شرکت‌های سازنده تلفن همراه به سمت هوش مصنوعی در حرکت هستند. در این راستا، خودروسازان نیز از چند سال قبل برای استفاده بیشتر از این تکنولوژی‌ها اقدام کرده‌اند. با موتوتل همراه باشید.

خودروساز کره‌ای هیوندای با همکاری شرکت ساندهاند (SoundHound Inc) قصد دارد دستیار شخصی هوشمندی با نام Inteligent Personal Agent که با فرمان‌های صوتی دارای عملکرد است را توسعه دهد.

راننده با استفاده از این سیستم می‌تواند با خودروی خود صحبت کرده و امکانات مختلف را از طریق فرمان‌های صوتی فعال یا غیرفعال کند.

هیوندای اعلام کرد در نمایشگاه CES 2018 از دستیار هوشمند خود رونمایی کرده و از سال 2019 در خودروهای خود به کار خواهد برد. با استفاده از این دستیار در مدل‌های مختلف هیوندای، این خودروساز کره‌ای به هوشمندترین خودروسازان دنیا تبدیل خواهد شد.

خودروی مجهز به دستیار هوشمند، به راننده امکان می‌دهد با آن صحبت کرده و سؤالاتی از آن بپرسد. برای پاسخ به سؤالات، دستیار از داده‌های لحظه‌ای و متصل استفاده کرده و پاسخ‌های متناسب با شرایط حاکم ارائه خواهد داد.

مثلاً دستیار هوشمند هیوندای می‌تواند اطلاعاتی پیرامون وضعیت جوی یا نتایج مسابقات ورزشی در اختیار راننده قرار دهد. هیوندای می‌گوید در صورت تنظیم زمان جلسات و قرار ملاقات‌ها، این دستیار دیجیتالی می‌تواند با توجه به وضعیت ترافیک و جاده‌ها، زمان مناسب برای حرکت را به اطلاع راننده برساند تا به موقع در جلسه حاضر شود.

کنترل امکانات و تجهیزات مختلفی چون سیستم تهویه مطبوع، قفل کردن و باز کردن درها و اتصال به خانه‌های هوشمند از دیگر امکانات دستیار هوشمند هیوندای است. بنا بر گفته شرکت سازنده، برای فراخوانی این دستیار راننده باید عبارت "Hi Hyundai" را صدا بزند.

هیوندای مجهز به دستیار هوشمند

هیوندای مجهز به دستیار هوشمند

هیوندای مجهز به دستیار هوشمند

منبع: carbuzz