تقاضای زیادی برای خودروی نیسان تایتان وجود ندارد، شرکت سازنده از کاهش تقاضا و سرمایه گذاری گسترده خود برای ساخت این خودرو ابراز نگرانی کرده و در تلاش است با به‌کارگیری موتوری جدید، فروش تایتان را افزایش دهد. با موتوتل همراه باشید.

شاید یکی از دلایل تقاضای پایین برای نیسان تایتان، نبود گزینه‌های موتور مختلف است. لازم به ذکر است، تنها یک موتور بنزینی V8 و یک موتور Cummins دیزلی برای این خودرو ارائه می‌شود. البته امکان به‌کارگیری نیرومحرکه‌های جدید برای این مدل وجود دارد. نیسان با هدف رفع این مشکل اعلام کرده در آینده یک نیرو محرکه V6 را برای تایتان عرضه خواهد کرد.

Michael Bruce، معاون ارشد برنامه ریزی محصول در نیسان آمریکای شمالی، اعلام کرد می‌توان انتظار داشت نیرو محرکه V6 در نسخه جدید فرانتیر در سال 2018 معرفی شده و سپس در تایتان به کار گرفته شود. او گفت: "یک فرانتیر جدید از راه می‌رسد که برای آن موتور V6 مناسب‌تر است. هر دو خودروی فرانتیر و تایتان در میسیسیپی تولید می‌شوند پس علاقه‌مندان تایتان باید منتظر نیرو محرکه‌ی جدیدی باشند."

البته هنوز ابهاماتی وجود دارد که چه نوع موتور V6 توسط نیسان انتخاب خواهد شد. نیسان قبلاً اعلام کرد به دنبال ساختاری توربوشارژ مشابه موتورهای اکوبوست V6 فورد است که در F-150 به کار می‌رود اما ظاهراً نیسان به نسخه‌های دمش طبیعی علاقه‌ی بیشتری دارد.

منبع: خبرخودرو