فولکس واگن در سال 2017 با تولید بیش از شش میلیون دستگاه خودرو رکورد زنی کرد. این شرکت خودروساز برای اولین بار در تاریخ فعالیت خود، این تعداد دستگاه را تولید کرده است. با موتوتل همراه باشید.

موفقیت چشمگیر فولکس واگن به تولید مدل‌های پرفروش این شرکت چون جتا، گلف، پاسات و پولو وابسته است. علاوه بر آن، محبوبیت سانتانا در چین و افزایش تقاضا برای مدل‌های جدیدتر چون تیگوان، تی راک و آرتئون تأثیر زیادی در افزایش تولید این خودروساز داشته است.

توماس اولبریش، عضو هیئت مدیره فولکس واگن در این باره می‌گوید: "در طی 12 ماه گذشته بیش از شش میلیون دستگاه خودرو تولید کرده‌ایم و این بدین خاطر است که کارخانه‌ها و کارکنان ما به‌طور مداوم در پی بهبود ظرفیت تولید خود هستند. ما تیم قدرتمندی در بخش تولید داریم که با حداکثر توان به دنبال پاسخ گویی به تقاضای مشتریان هستند."

شرکت فولکس واگن بیش از 50 کارخانه در 14 کشور مختلف دارد و در حال حاضر دارای بیش از 60 مدل مختلف در سراسر دنیاست. این خودروساز در سال 2017، بیش از 10 مدل جدید روانه بازار کرد و انتظار می‌رود در سال‌های آتی مدل‌های جدیدی عرضه کند. این شرکت قصد دارد تا سال 2020، 19 شاسی بلند در سراسر دنیا به فروش برساند و درصد مدل‌های شاسی بلند و کراس اوور در مجموعه مدل‌های شرکت به حدود 40 درصد خواهد رسید.

فولکس واگن قصد دارد از سال 2020 به بعد، مدل‌های تمام الکتریکی را با معماری جدید به تولید برساند که از مهم‌ترین آن‌ها می توان به مدل‌های آی دی، آی دی کراز و آی دی باز اشاره کرد. این خودروساز اعلام کرده تا سال 2025 بیش از یک میلیون دستگاه از انواع خودروهای الکتریکی را به فروش خواهد رساند.

منبع: خبرخودرو