بی ام و سری 7 از جمله خودروهای لوکسی است که پیش از بسته شدن سامانه ثبت سفارش رسماً توسط پرشیا خودرو رونمایی شد و قیمتی در حدود 700 تا 800 میلیون تومان دارد. اکنون با قیمت نجومی این خودرو رو به رو شده‌ایم. با موتوتل همراه باشید.

استقبال از بی ام و سری 7 به قدری مناسب بود که به‌سرعت مدل‌های مختلفی از آن وارد نمایشگاه‌های خودرو شد اما با بسته شدن سامانه ثبت سفارش، واردات آن به پایان رسید و اکنون قیمت این خودرو به طور شگفت انگیزی بالا رفته است.

قیمت این خودرو در بازار آزاد بسیار نجومی است که باعث تعجب همگان شده است. قیمت‌هایی که تا بیش از یک میلیارد و 200 میلیون تومان رسیده کاملاً حبابی است و قطعاً هیچ خرید و فروشی با این قیمت انجام نخواهد شد اما به نظر می‌رسد با این روند شاهد افزایش چشمگیر این خودروی لوکس باشیم و احتمالاً افزایش قیمتی چند صد میلیونی در بازار داشته باشد. با روند کم شدن آن در بازار، این خودرو به کالایی لوکس تبدیل شود که تعداد نسخه صفر کیلومتر آن در بازار کم شود که خود دلیلی بر افزایش قیمت آن است.

باید ببینیم با توقف روند واردات خودروهایی چون بی ام و سری 5 و بی ام و سری 7، آیا شرکت پرشیا خودرو مدل‌های ارزان‌تر چون سری 1 و سری 2 را عرضه خواهد کرد یا نه؟

منبع: خودروبانک