کمپانی پورشه قصد دارد تا سال 2019 میلادی تعدادی از خودروهای الکتریکی خود را با نام Mission E روانه بازار کند و با خودروسازان مشهوری چون تسلا وارد رقابت شود. اکنون جدیدترین اطلاعات حاکی از آن است، به زودی سه مدل از خانواده جدید پورشه از راه می‌رسند. با موتوتل همراه باشید.

هر روز بازار خودروهای پاک یعنی هیبریدی و الکتریکی داغ‌تر می‌شود و برخی خودروسازان به چالش وادار شده‌اند تا محصولات جدید خود را در انواع بنزینی، هیبریدی و الکتریکی راهی بازار کنند. در این میان، تسلا را می‌توان سرسخت‌ترین رقیب در این بازار دانست؛ چرا که این شرکت توانسته با عرضه‌ی خودروهای الکتریکی با طراحی ساده اما قابل توجه، نظر مشتریان زیادی را به خود جلب کند.

اکنون خودروسازان بزرگی چون مرسدس بنز، تویوتا، بی ام و و پورشه به دنبال ساخت خودروهای پاک هستند تا از این میدان جا نمانند و با خودروساز نوظهوری چون تسلا رقابت کنند. در این راستا، پورشه قصد دارد تا سال 2019، سه محصول جدید از خانواده Mission E عرضه کند. بنا بر اطلاعات فاش شده، این سری با سه مدل 300 کیلووات ساعتی (396 اسب بخار)، 400 کیلووات ساعتی (529 اسب بخار) و قدرتمندترین عضو خانواده با قدرت 500 کیلووات ساعتی (661 اسب بخار) عرضه خواهند شد.

پورشه Mission E با داشتن مشخصات فنی مطلوب می‌تواند در عرض 3.5 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد. این شتاب بسیار مطلوبی برای یک خودروی الکتریکی (EV) است. بیشینه سرعت این خودرو 155 مایل بر ساعت عنوان شده که معادل 250 کیلومتر بر ساعت است.

قیمت یکی از فاکتورهای مهم برای خرید خودرو است. اکنون انتظار می‌رود، خودروی پورشه به خاطر اعتبار بالای این خودروساز و تولید محصولات لوکس، قیمت بسیار بالایی داشته باشد. جدیدترین گزارش‌ها اعلام می‌کند، Mission E احتمالاً با قیمت 60 هزار پوند در سال 2019 روانه بازار انگلیس خواهد شد.

منبع: carmagazine