در جریان برپایی نمایشگاه CES، تعداد زیادی کانسپت و فناوری مربوط به خودروهای خودران رونمایی شد و هنوز هم این روند بدون هیچ تغییری ادامه دارد. اکنون شرکت نیسان قصد دارد از تکنولوژی جدیدی با قابلیت دریافت سیگنال‌های مغز و تفسیر آن‌ها رونمایی کند. این تکنولوژی به پیش بینی رفتار رانندگان می‌پردازد و در صورت نیاز به کمک آن‌ها می‌شتابد. با موتوتل همراه باشید.

بنا بر گفته‌ی مدیران نیسان، تکنولوژی جدید به دلیل اتصال به مغز رانندگان فوق‌العاده است. در زمان رانندگی با خودروهایی که از تکنولوژی جالب نیسان بهره می‌برند، پردازشگر امواج مغز را دریافت و اندازه گیری خواهد کرد. این سیستم با شروع رانندگی فعال شده و در تعیین مسیر پیش رو، چرخش و توقف خودرو به کمک رانندگان می‌شتابد. نیسان ادعا کرده این تکنولوژی در حال پیشرفت بوده و رانندگان در صورت استفاده از آن، متوجه این تکنولوژی عجیب نخواهند شد.

تکنولوژی جدید نیساندانیل شیلیپی، معاون اجرایی شرکت نیسان می‌گوید: "افراد در حین رانندگی، افکار و دیدگاه متفاوتی از هم دارند. گاهی این تفاوت سبب می‌شود انسان دست از کنترل خودروی خود بکشد و آن را رها کند. فناوری B2V نیسان با تحلیل سیگنال‌های مغز سبب می‌شود هیجان و لذت رانندگی افزایش یابد."

تکنولوژی جدید نیسان

تکنولوژی جدید ناراحتی راننده را تشخیص داده و به ایجاد محیطی آرامش بخش در خودرو کمک می‌کند. این سیستم به منظور راحتی راننده، سبک رانندگی را به صورت اتوماتیک تغییر داده و فضای ویژه‌ای را با استفاده از واقعیت افزوده در داخل خودرو ایجاد می‌کند.

لوسیان گووه، پژوهشگر ارشد نوآوری شرکت نیسان می‌گوید آن‌ها به دنبال برنامه ریزی برای آینده هستند. آینده‌ای که دستگاه‌های اندازه گیری با تفسیر فرکانس‌های مغز، زندگی روزمره مردم را تشکیل می‌دهند.

تکنولوژی جدید نیسان

قرار است CES 2018 از تاریخ 9 تا 12 ژانویه در لاس و گاس آمریکا برپا شود و از تکنولوژی جدید نیسان پرده برداشته خواهد شد.

منبع: چرخان