به‌تازگی وانت سانگ یانگ رکستون اسپرت در کشور کره جنوبی رونمایی شده و عرضه‌ی آن از هفته‌ی آینده شروع خواهد شد. با موتوتل همراه باشید.

این خودرو شباهت زیادی به شاسی بلند رکستون فعلی دارد؛ اما از ستون B تا پشت خودرو، درهای عقب تغییر کرده، کابین سرنشین کوچک شده و یک بستر بارگیری به آن اضافه شده است.

درون سانگ یانگ رکستون اسپرت 2018، موتور 2.2 لیتری توربو دیزل به کار رفته است. هر چند هنوز خروجی این موتور مشخص نیست، اما در شاسی بلند رکستون قدرت 133 کیلووات و گشتاور 420 نیوتون متر تولید می‌شود.

هم اکنون شاسی بلند رکستون با گیربکس اتوماتیک هفت سرعتِ مرسدس بنز در دسترس خریداران است، اما این مدل اسپرت فقط گیربکس دستی شش سرعتِ یا اتوماتیک شش سرعته Aisin خواهد داشت.

این خودرو بسته به انتخاب مشتری با سیستم سرگرمی با صفحه نمایش لمسی 8 یا 9.2 اینچی و ناوبری ماهواره‌ای عرضه خواهد شد.

رکستون اسپرت دارای رینگ‌های آلیاژی در سایزهای 17، 18 و 20 اینچی است و در کره جنوبی قیمتی مابین 28400 تا 37300 دلار دارد.

از دیگر امکانات این خودرو می‌توان به چرم قهوه‌ای ناپا، سیستم دوربین دید محیطی، مانیتور نقاط کور، هشدار ترافیک عقب، صندلی‌های جلوی خنک و گرم شونده، چراغ‌های جلوی زنون، کنترل دمای دو محیطه، ورودی بدون سوییچ و دکمه استارت، روکش داشبورد چرمی مصنوعی، سنسورهای پارک جلو و عقب و برف پاک کن‌های گرم شونده اشاره کرد.

منبع: خبرخودرو