داستان پرفراز و نشیب خودروهای لیزینگی هر روز رنگ و بوی تازه‌ای به خود می‌گیرد. اکنون داستان لیزینگی آقای حسین معینی قراگوزلو مطرح شده که در سال 1383 برای خرید پژو پارس توسط یکی از بستگانش ضامن شده و بعد از چندین سال مجبور به پرداخت 77 میلیون تومان شده است. با موتوتل همراه باشید.

به تازگی ضامن یک خریدار پژو پارس از شرکت لیزینگ، به دلیل تأخیر در پرداخت اقساط خودرو محکوم به پرداخت جریمه 77 میلیون تومانی شد. حسین معینی قراگوزلو اعلام کرد: یکی از اقوام در سال 1383 برای خرید پژو پارس از لیزینگ اقدام کرد و من ضامن او شدم. در آن سال پژو پارس حدود 15 میلیون تومان قیمت داشت و بخشی از قیمت خودرو به صورت اقساط پرداخت می‌شد؛ اما خریدار این خودرو بعد از پرداخت 6 میلیون تومان از مبلغ خودرو، مابقی اقساط را پرداخت نکرد و این مسئله سبب شد تا شرکت لیزینگ جریمه‌ای برای من لحاظ کند که بر اساس آن، قیمت پژو پارس در حدود 77 میلیون و 109 هزار تومان در آمده است.

معینی قراگوزلو گفت: شرکت لیزینگ در سال 92 نسبت به فروش خودرو از طریق مزایده با قیمت 14 میلیون تومان اقدام کرده بود، اما هیچ اطلاعی به من نداده بود. به همین خاطر مبلغ باقیمانده با درنظرگرفتن جریمه افزایش یافت و به 23 میلیون تومان رسید که اکنون جرایمی هم به این رقم افزوده شده است؛ به طوری که اکنون باید 62 میلیون و 900 هزار تومان بابت آن بپردازم.

او با انتقاد از این که شرکت لیزینگ در این باره به من به عنوان ضامن خرید این خودرو هیچ اطلاعی نداده بود، گفت: ظاهراً شرکت منتظر مانده تا مبلغ بدهی بالا رود و اکنون با این رقم بالا می‌خواهد با در دست داشتن چک و سفته، اقدام کند.

معینی قراگوزلو از مسئولین درخواست کرد روی عملکرد شرکت‌های لیزینگ نظارت بیشتری داشته باشند. داستان بدهی‌های لیزینگی موضوع جدیدی نیست، به طوری که در طی زمان جرایم بانک به صورت تصاعدی بالا رفته و بدهی‌های کوچک به مبالغ سنگینی تبدیل می‌شود. لازم است در این مورد بازنگری انجام شود، چرا که بالا رفتن بدهی خریداران به طور غیرمعقول بالا می‌رود.

منبع: خبرخودرو