شرکت کرمان موتور با واردات محصولات متنوع هیوندای، آوازه‌ی زیادی پیدا کرده و توانسته سهم زیادی از بازار را به دست بگیرد. اکنون این شرکت خودروساز به دنبال مونتاژ محصولات بیشتری از هیوندای چون النترا است. با موتوتل همراه باشید.

معاون بازاریابی کرمان موتور اعلام کرد، این شرکت بنا بر سیاست‌های کاری خود تمایل به مونتاژ تعداد بیشتری از محصولات هیوندای دارد. بر این اساس، از سال آینده مونتاژ هیوندای النترا با آپشن های موجود به جز ایربگ زانو آغاز خواهد شد.

کرمان موتور قصد دارد 20 هزار دستگاه النترا و اکسنت را در بازار ایران مونتاژ کند. این خودرو قیمتی در حدود 170 میلیون تومان دارد، پس هیچ رد و نشانی از تولید داخل نخواهد بود و تنها برای سودآوری خودروسازان وارد خط تولید می‌شود.

این شرکت در میان افزایش تعرفه‌های واردات خودرو و در نبود نهادهای نظارتی، در بین گرانی‌ها به سود رسیده و نمی‌توان قیمت خودروهای این شرکت را توجیه کرد.

هیوندای النترا قبل از کسب نمایندگی توسط کرمان موتور با قیمتی در حدود 120 میلیون تومان به فروش می‌رسید. قیمت جهانی النترا میان 13 هزار دلار برای نسخه SE تا 19 هزار دلار برای تریم های اسپرت و لیمیتد متغیر است که با قیمت بازار ایران فاصله‌ی زیادی دارد.

منبع: 1car