شرکت خودروسازی تویوتا در نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی (CES) اعلام کرد قصد دارد با همکاری با آمازون، دستیار صوتی این شرکت را با سیستم اینفوتینمنت برخی از خودروهایش یکپارچه کند. با موتوتل همراه باشید.

شرکت تویوتا اعلام کرد خودروهایی که به سیستم اینفوتینمنت Entune 3.0 مجهز باشند، از دستیار صوتی الکسا بهره‌مند خواهند شد. البته خودروهای لکسس با سیستم اینفوتینمنت Enform 2.0 هم به الکسا مجهز می‌شوند.

هنوز دقیقا مشخص نیست کدام یک از خودروهای تویوتا به آمازون الکسا مجهز می‌شوند، اما خودروی کمری اولین محصولی بود که در مدل 2018 با سیستم اینفوتینمنت Entune 3.0 معرفی شد. پس قطعاً این خودروی سدان اولین محصول برای مجهز شدن به آمازون الکسا خواهد بود. تویوتا اعلام کرد مدل‌های آتی خود را به این دستیار مجهز خواهد کرد.

آقای زاک هیکس (zak Hicks) که سمت‌های زیادی در شرکت تویوتا دارد در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: سرویس‌های صوتی در حال محبوب شدن هستند. مالکان خودروهای تویوتا و لکسس با پشتیانی از آمازون الکسا قادر خواهند بود هنگام رانندگی به راحتی با این دستیار حرف بزنند.

از طریق مجهز شدن خودروهای تویوتا و لکسس به دستیار الکسا، رانندگان می‌توانند کنترل لوازم خانگی هوشمند، کنترل مدیا و مسیریابی را از طریق فرمان‌های صوتی انجام دهند.

تویوتا از جمله خودروسازانی است که از طریق دستیار آمازون الکسا امکاناتی چون روشن و خاموش کردن چراغ‌ها، قفل گشایی و روشن کردن موتور خودرو را از طریق فرمان‌های صوتی انجام می‌دهد.

شرکت کره‌ای کیا در نمایشگاه CES سال جاری اعلام کرد، برخی از خودروهای 2018 خود را به دستیار صوتی گوگل مجهز خواهد کرد. پاناسونیک نیز از اضافه کردن دو دستیار گوگل و آمازون به سیستم اینفوتینمنت خود خبر داد. این در حالی است که گوگل هم دستیار صوتی خود را به سیستم اندروید اتو اضافه می‌کند.

منبع: digitaltrends