با افزایش چشمگیر قیمت خودروهای وارداتی، تفاوت محسوسی میان این خودروها با خودروهای تولید داخل با آپشن های یکسان به چشم می‌خورد. اکنون قیمت 104 میلیون توماتی سراتو نسل قبل مونتاژ سایپا یا مزدا 3 با قیمت 128 میلیون تومانی بسیار منطقی است و ارزش بالاتری نسبت به خودروهای وارداتی دارد. با موتوتل همراه باشید.

اکنون قیمت خودروهای وارداتی در سگمنت C یا سدان های جمع و جور افزایش قابل توجهی داشته است. در این راستا، قیمت خودروهایی چون سراتو یا النترا به حدود 180 میلیون تومان و حتی بالاتر هم رسیده و سدان سنر با قیمت 178 میلیون تومان به فروش می‌رسد. پس قیمت 104 میلیون توماتی سراتو نسل قبل مونتاژ سایپا یا مزدا 3 با قیمت 128 میلیون تومانی بسیار منطقی است. این مسئله سبب شده خریداران به خرید خودروهای داخلی روی بیاورند، البته قیمت بازار آزاد آن‌ها نسبت به قیمت‌های مصوب شرکتی تا 10 میلیون تومان بالاتر است.

با توجه به افزایش شدید قیمت خودروهای وارداتی، تولیدات داخلی سبب جلب توجه خریداران شده است. در این راستا می‌توانیم به شاسی بلندهای داخلی چون جک اس 5 کرمان موتور، چری تیگو 5 و تیگو 7 و سوزوکی گرندویتارا ایران خودرو اشاره کرد که با وجود افزایش قیمت‌ها ارزش بیشتری نسبت به خودروهای وارداتی هم سگمنت دارند؛ خودروهایی که امروزه قیمت بیشتر آن‌ها از مرز 200 میلیون تومان گذر کرده و با قیمتی در حدود 220 تا 230 میلیون تومان به فروش می‌رسند.

اکنون استقبال گسترده‌ای از شاسی بلندهای کوچک تولید داخلی شده و تولید و عرضه این خودروها به چند برابر افزایش یافته است، این در حالی است که سگمنت سدان های جمع جور در بازار وارداتی‌ها قیمت‌های سرسام آوری دارد.

با این اوصاف، بازار خودروهای داخلی رونق گرفته و استقبال از این خودروها به دلیل قیمت‌های غیرمنصفانه وارداتی‌ها افزایش یافته است.

منبع: دنیای خودرو