شرکت فولکس واگن در جریان نمایشگاه دیترویت 2019، از سرمایه گذاری‌های بزرگی که در آمریکا انجام داده پرده برداشت. بنا بر برنامه ریزی‌های فولکس واگن، این شرکت قصد دارد در سال‌های آینده نقش پررنگی در بازار خودروی دنیا ایفا کند. با موتوتل همراه باشید.

دکتر هربرت دایس، در نمایشگاه دیترویت گفت: "تا سال 2020 میلادی، حداقل دو خودروی جدید در آمریکا رونمایی خواهیم کرد و بخش بزرگی از بازار را پوشش می‌دهیم."

علاوه بر خودروی جدید جتا، این شرکت از مدل آرتئون نیز رونمایی خواهد کرد. پس از آن، در سال 2019، پاسات کاملاً جدید و دو کراس اوور مبتنی بر پلتفرم MQB از راه می‌رسند.

خودروی الکتریکی مبتنی بر پلتفرم MEB نیز در سال 2020 وارد بازار آمریکا می‌شود. این خودرو یک مدل کراس اوور است و به‌زودی دیگر مدل‌های الکتریکی از راه خواهند رسید.

فولکس واگن انتظار دارد در سال 2020 از نظر مالی به وضعیت پایداری برسد. این شرکت می‌خواهد در سه سال آینده، بیش از 3.3 میلیارد دلار در آمریکای شمالی سرمایه گذاری کند. از این مبلغ، در حدود 1.2 میلیارد دلار، صرف پروژه‌های فولکس واگن در آمریکا خواهد شد.

فولکس واگن درباره شکست دیزل گیت سخن گفت و ادعا کرد این شرکت پیشرفت خوبی برای مقابله با مشکلات ناشی از دیزل گیت داشته و موفق شده 80 درصد از 540 هزار دستگاه خودروی معیوب را باز خرید نماید.

منبع: خبرخودرو