لکسوس LC از جدیدترین خودروهای این شرکت است و می‌توان آن را جایگزین مدل LFA دانست که تعداد محدودی از آن تولید شد. با موتوتل همراه باشید.

این خودرو از بدو ورود به صورت کوپه رونمایی شد، اکنون قرار است در دو نسخه LC500 و LC500h روانه بازار شود. اخیراً شایعاتی درباره تولید نسخه کانورتیبل لکسوس LC به گوش می‌رسد. اگر این مدل روانه بازار شود، رقیبی سرسخت برای تولیدکنندگان اروپایی خصوصاً آلمانی‌ها خواهد بود.

احتمال می‌رود کمپانی لکسوس تا دو سال آینده از نسخه LC کانورتیبل رونمایی کند. البته نمی‌دانیم لکسوس برای این خودرو از سقف فلزی استفاده می‌کند یا پارچه‌ای.البته لکسوس به تولید خودروهای کانورتیبل با سقف فلزی همانند مدل CS و IS تمایل بیشتری دارد و پیش بینی می‌شود LC کانورتیبل هم به سقف تاشو فلزی مجهز شود.

خودروی لکسوس LC500 از پیشرانه 8 سیلندر خورجینی 5 لیتری با قدرت 471 اسب بخار برخوردار بوده و مدل LC500h هیبرید به پیشرانه 6 سیلندر 3.5 لیتری با 354 اسب بخار قدرت مجهز است.

"یوشیهیرو ساوا"، مدیر ارشد لکسوس گفت: امیدوار هستیم در آینده یک خودروی کانورتیبل جدید به تولید برسانیم. قطعاً علاقه‌مندان به خودروهای لوکس و پریمیوم تمایل زیادی به خرید چنین خودروهایی دارند."

منبع: چرخان