کمپانی مزدا برای پنجمین سال متوالی به‌عنوان کم مصرف‌ترین خودروساز در بازار ایالات متحده آمریکا معرفی شد. ظاهراً مصرف سوخت خودروهای مزدا از سال 2016 کمتر هم شده و از یک لیتر در هر 12.5 کیلومتر در سال گذشته میلادی به 1 لیتر در هر 12.4 کیلومتر در سال جاری رسیده است. با موتوتل همراه باشید.

گزارش Light Duty Fuel Economy Trends که توسط EPA انجام شده اعلام می‌کند، مزدا کم مصرف‌ترین خودروساز در بین تمام شرکت‌های خودروسازی دنیاست. میانگین مصرف سوخت خودروهای مزدا از 1 لیتر در هر 12.5 کیلومتر در سال 2016 به 1 لیتر در هر 12.4 کیلومتر در سال 2017 رسیده است.

Manufacture Adjusted Fuel Economy، میانگین مصرف سوخت خودروهای فروخته شده توسط یک شرکت خودروساز در طی یک سال است. اکنون EPA میزان مصرف سوخت در شهر و بزرگراه برای تمام مدل‌ها را برآورد کرده و میانگین آن‌ها برای احتساب میزان فروش را به دست می‌آورد تا مصرف سوخت کلی را ارزیابی کند.

جالب است بدانید شرکت مزدا تاکنون هیچ مدل هیبریدی تولید نکرده است. البته مزدا تمرکز خود را روی فناوری‌های SkyActiv گذاشته تا هم عملکرد خودروهایش را بهبود دهد و هم بهره‌وری سوخت را بالا ببرد. هر چند این خودروساز ژاپنی روی برقی سازی هم تمرکز داشته و قصد دارد تا سال 2035 بیشتر محصولات خود را برقی کند.

منبع: خبرخودرو