قرار است خودروهای سواری مرسدس بنز از اوایل سال آتی میلادی در ایران تولید شوند. بنا بر اطلاعات منتشر شده، در سال آتی شاهد تولید 2500 دستگاه از خودروهای پایین رده مرسدس بنز در ایران خواهیم بود. با موتوتل همراه باشید.

در سال 1395 اخباری درباره تولید خودروهایی از کمپانی‌های بنز، بی ام و و فولکس واگن در ایران به گوش رسید. برای این منظور، در روز 24 و 25 آبان ماه سال گذشته، چهارمین همایش بین‌المللی صنعت خودروی ایران در سالن اجلاس سران برپا شد. علاوه بر آن، اخباری درباره تولید و عرضه برخی از محصولات خودروسازان خارجی منتشر شد. اکنون یک سالی از آن تاریخ می‌گذرد و دوباره زمزمه‌هایی درباره تولید محصولات مرسدس بنز در ایران شنیده می‌شود.

اخیراً وضعیت صنعت خودروی ایران چندان مساعد نیست. خیلی از شرکای اروپایی و آسیایی با بازار خودروی ایران خداحافظی کردند و خودروسازان داخلی به چینی‌ها روی آوردند.

اکنون اخبار جدید اعلام می‌کند توافق نهایی میان دو شرکت ایران خودرو و دایملر برای تولید خودروهای سواری مرسدس بنز در ایران انجام گرفته و تولید این محصولات از اوایل سال 97 کلید خواهد خورد. قرار است تولید خودروهای مرسدس بنز در ایران با ساخت داخل 20 درصد آغاز شود، البته دو دهه قبل خودروهای بنز در ایران تولید می‌شدند و حالا خط تولید این خودروها در ایران در حال آماده سازی است.

با این حساب، ایران سابقه‌ی دور و درازی در زمینه تولید و مونتاژ خودروهای مرسدس بنز دارد. مذاکرات اولیه در سال 1380 برای عرضه خودروهای اشتوتگارتی انجام شد و از سال 1381، شرکت ستاره ایران به‌عنوان نماینده کمپانی دایملر، مالک مرسدس بنز، شروع به فعالیت کردند. سپس در سال 1385، ایران خودرو شروع به تولید اتاق E کلاس در شرکت تاپ خودرو کرد.

با این حال، به تولید خودروهای مرسدس بنز در بازار ایران امیدوار هستید؟ آیا فعالیت بنز در ایران موفقیت آمیز خواهد بود؟

منبع: مجله دیجی کالا