خودروی بی ام و X2 در نمایشگاه خودروی دیترویت حاضر شد و توانست جایزه‌ی EyeseOn Design را در بخش خودروهای تولیدی به دست آورد، پس کراس اوور بی ام و قدرت زیادی در سگمنت کراس اوورهای کوچک دارد. با موتوتل همراه باشید.

بی ام و X2 هنوز به نمایشگاه‌های خودرو در بازار بین‌المللی وارد نشده است، اما به خاطر اهمیت زیادی که برای این شرکت دارد، خودروساز باواریایی تصمیم گرفته BMW X2 را در مدل‌های مختلف و با تنوع مناسب وارد بازار آمریکا کند.

جان کلی، مدیر تولید بی ام و در آمریکای شمالی در این باره گفت: نسخه‌ای ارزان قیمت از X2 که دارای سیستم انتقال نیروی دیفرانسیل جلو است روانه بازار آمریکا خواهد شد.

مدل چهارچرخ محرک X2 با کد xDrive2i از ماه مارس وارد بازار آمریکا می‌شود و مدل دیفرانسیل جلوی sDrive28i نیز تا چند ماه آتی وارد بازار خواهد شد. مدل اول به موتور 2 لیتری 4 سیلندر توربو مجهز شده و قادر است 228 اسب بخار قدرت تولید کند و قیمتی در حدود 39 هزار و 995 دلار خواهد داشت؛ اما مدل ارزان‌تر دیفرانسیل جلو با مجهز شدن به موتور مشابه، 2 هزار دلار ارزان‌تر از مدل xDrive است. پس این خودرو با قیمت 37 هزار و 995 دلاری با احتساب دلار 4500 تومانی قیمتی در حدود 170 میلیون تومان دارد، پس بی ام و X2 در بازار آمریکا قیمتی کمتر از هیوندای النترا یا تویوتا پریوس در بازار ایران خواهد داشت. قیمت گران‌ترین نسخه‌ی X2 نیز به 54 هزار دلار می‌رسد.

مدیر اجرایی بی ام و در آمریکای شمالی اعلام کرد BMW X2 یک شاسی بلند زیباست و احتمال می‌رود با موفقیت قابل توجهی در بازار خودرو رو به رو شود. بی ام و تقاضای زیادی را از سوی مشتریان و فروشندگان خودرو دریافت کرده و همین مسئله این شرکت خودروساز را نسبت به آینده‌ی مدل X2 امیدوار کرده است.

قرار است مدل 300 اسب بخاری این خودرو نیز در آینده‌ای نزدیک روانه بازار شود که با شماره کد xDrive35i، از پک M بهره‌مند ‌است.

منبع: خودروبانک