در سال‌های اخیر خریداران به کراس اوورها روی آورده‌اند و این مدل خودروها حضور پررنگی در نمایشگاه‌های فروش دارند. اکنون شرکت نیسان به دنبال عرضه مدل جدیدی از خودروی آلتیمای است. با موتوتل همراه باشید.

برخی‌ها می‌گویند دوره خودروهای سدان به پایان رسیده، اما Michael Bunce، معاون برنامه ریزی محصول نیسان در آمریکای شمالی، اعلام کرد این وضعیت موقتی است؛ اما دیگر خودروسازان به دنبال آن هستند مدل‌های سدان را کنار بگذارند؛ در این راستا گفته می‌شود فورد از بازار سدان های ایالات متحده آمریکا خارج می‌شود، اما نیسان به‌طور جدی روی مدل‌های اصلی خود سرمایه گذاری می‌کند.

Bunce اعلام کرد: "از نظر من سدان ها فوق‌العاده هستند. برخی‌ها گفتند دوره سدان ها به پایان رسیده است. در این کشور در سال گذشته بیش از 6 میلیون خودروی سدان به فروش رسیده که رقم بسیار قابل توجهی است. "

او معتقد است پتانسیل پیشرفت در این حوزه وجود دارد. Bunce اعلام کرد گرچه فروش خودروهای سدان کاهش یافته اما به‌طور کامل متوقف نشده و بیشتر خریداران جوان به دنبال خرید این مدل‌ها هستند که سبب افزایش فروش سدان ها خواهد شد.

هم اکنون نیسان آلتیما، سنترا و ورسای چهار در از رده خارج شده‌اند و این شرکت خودروساز به دنبال جایگزینی برای آن‌هاست. Bunce در این باره گفت: "نسل جدیدی از این خودروها در راه هستند. ما به سدان ها تعهد داریم. این مدل‌ها نقش برجسته‌ای در بازار دارند."

Bunce اعلام کرد به رونمایی نیسان آلتیمای جدید نزدیک هستیم اما جزئیات زیادی در این باره وجود ندارد. شاید این خودرو در نمایشگاه خودروی بعدی در شیکاگو رونمایی شود.

منبع: خبرخودرو