جدیدترین گزارش‌ها اعلام می‌کند، شاید شرکت بی ام و از مدل قدرتمندتری از سوپر اسپرت i8 رونمایی کند. براین اساس، باید منتظر نسخه تیونینگ i8 توسط این خودروساز آلمانی باشیم. با موتوتل همراه باشید.

الکساندر کوتوک، سرپرست بخش خودروهای سری i بی ام و گفت تقاضای زیادی برای این خودرو از سوی مشتریان وجود دارد. او در این باره اعلام کرد: "هم اکنون به دنبال ارزیابی این موضوع هستیم؛ بی ام و i8 خودرویی اسپرت نمادین عصر جدید است."

کمپانی بی ام و خودروی اسپرت پلاگین هایبرید را برای سال آتی میلادی آماده کرده است. مدل 2019 این خودرو با موتور 3 سیلندر خطی 1.5 لیتری توربوشارژ و موتور الکتریکی در مجموع 369 اسب بخار قدرت و 570 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. بر اساس اعلام رسمی کمپانی بی ام و، مدل کوپه این خودرو در 4.2 ثانیه به سرعت 60 مایل در ساعت می‌رسد؛ این در حالی است که مدل رودستر در عرض 4.4 ثانیه به همین سرعت دست خواهد یافت.

آقای کوتوک اعلام کرد بی ام و برای دست یابی به قدرت بیشتر اصلاحاتی در پیشرانه i8 ایجاد می‌کند. پس شاید موتوری غیر از موتور فعلی روی آن نصب شود.

او در این باره گفت: "این تقاضای مشتری برای دست یابی به قدرت بیشتر است و ما تلاش می‌کنیم به این نیاز پاسخ دهیم و در عین حال هویت خود را هم حفظ کنیم." پس پیشرانه جدید باید با برند i بی ام و سازگار باشد.

کوتوک در ادامه گفت: "می‌توان یک موتور V12 روی خودرو نصب کرد و به قدرت بیشتری رسید اما آیا باز هم یک خودروی سری i بی ام و خواهد بود؟ ما به دنبال تعادل بی‌نظیری هستیم."

اخیراً گفته می‌شود بعد از توقف تولید نسل فعلی بی ام و i8، احتمالاً این شرکت خودروساز بی ام و i8 جدیدی تولید نخواهد کرد. رابرت ایرلینگر، رئیس بخش i بی ام و ادعا کرد این خودروساز در حال تصمیم گیری درباره‌ی تولید خودروی جدید است.

آقای دوماگوژ دوکک، سرپرست طراحی این برند در مقایسه i8 با مدل کلاسیک M1 که برای زمانی کوتاه تولید شد گفت: "شاید i8 همانند M1 باشد. الزاماً نباید این نام همیشه در بی ام و باقی بماند. ما در هر شرایطی پاسخگوی نیازهای مشتریان خواهیم بود."

منبع: خودروبانک