همکاری سامسونگ و مرسدس بنز در IFA 2016

خودروساز بزرگ آلمانی مرسدس بنز در همکاری با کمپانی سامسونگ در نمایشگاه IFA 2016 برلین یک کلید دیجیتالی جدید را برای خودروهای مرسدس به نمایش گذاشتند.

سامسونگ می گوید که این تکنولوژی با امنیت بالا از ویژگی eSE (المان های امنیتی جاسازی شده) که با اپلیکیشن مرسدس بنز همراه شده، برخوردار شده است. این فناوری به رانندگان اجازه می دهد که در خودروی خود را باز کرده و استارت بزنند حتی اگر گوشی هوشمند سامسونگ آنها خاموش باشد. با مراجعه به لینک منبع ویدیویی را مشاهده خواهید کرد که در یوتیوب به اشتراک گذاشته شده است. این ویدیو نحوه عملکرد این تکنولوژی را نشان می دهد. یک المان امنیتی جاسازی شده (eSE) بر پایه تکنولوژی NFC طراحی شده که برای کارهای حساسی از قبیل سیستم های پرداخت، خرید بلیت و احراز هویت ابری به کار می رود. در مورد این محصول مشترک، سامسونگ درک کرد که ممکن است راننده‌ ای برای دسترسی به ماشین خود گوشی روشنی در دست نداشته باشد. تکنولوژی eSE  به راننده امکان می دهد که حتی در صورت خاموش بودن گوشی هوشمند سامسونگ خود، به راحتی بتواند از ماشین استفاده کند. اپلیکیشن مرسدس بنز بر پایه تراشه NFC برنامه ریزی شده که این خودروساز آن را در زیر دستگیره درب خودرو نصب کرده است.

به نظر می رسد که تکنولوژی جدید به کار گرفته شده توسط سامسونگ و مرسدس بنز با کمی سازش کاری همراه شده است. تکنولوژی NFC سریعتر از دکمه قرار گرفته بر روی کلید ماشین درب خودرو را باز نمی کند. شاید چیزی در حدود نیم ثانیه طول بکشد تا NFC داده را تشخیص دهد. علاوه بر این به نظر می رسد که راننده برای باز کردن در خودرو باید گوشی هوشمند سامسونگ خود را در محدوده ای خاص نزدیک به درب ماشین قرار دهد. سوئیچ های رایج فعلی کمی از این قاعده مستثنی هستند. سامسونگ در این کنفرانس خبری اعلام کرد که تنها مدل های خاصی از گوشی های هوشمند این کمپانی و مدل های به خصوصی از ماشین های مرسدس بنز از این تکنولوژی پشتیبانی خواهند کرد؛ اما این که چه مدل خودروهایی و چه گوشی هایی هنوز مشخص نشده است. این پشتیبانی شامل ساعت های هوشمند گیر سامسونگ که به فناوری NFC مجهز هستند نیز می شود. مرسدس بنز نیز از این تکنولوژی برای سفارشی کردن خودروهای خود استفاده خواهد کرد. بنابراین ممکن است که در آینده خودروی مورد نظر گوشی مخصوص به راننده خود را تشخیص داده و صندلی ها، آیینه و تنظیمات دیگر خودرو با استفاده از گوشی های هوشمند صورت گیرد.

نویسنده: امید اصغرزاده

منبع: androidheadlines