خودروی فولکس واگن گلف VII در سپتامبر 2012 میلادی معرفی شد و احتمالاً در نیمه دوم سال 2019 از رده خارج خواهد شد. قرار است نسل جدید فولکس واگن گلف 75 هفته‌ی دیگر و در ژوئن 2019 وارد مرحله تولید شود. با موتوتل همراه باشید.

نسل هشتم فولکس واگن گلف از پلتفرم انعطاف پذیر MQB بهره می‌برد. نسل جدید گلف با همان ابعاد و طراحی بدنه تیزتر و اسپرت تر، دارای کابین متفاوتی از مدل فعلی خواهد بود. کابین فولکس واگن جدید به نیاز مشتریان به ارتباطات و دیجیتال سازی پاسخ می‌دهد.

سبک بدنه‌ی این خودرو شامل استیت و هایچ بک سه و پنج در خواهد بود. گلف کابریولت در نسل هشتم این خودرو وارد نخواهد شد.

نسخه به‌روز شده پلتفرم MQB که در نسل هشتم گلف به کار می‌رود کاهش وزن 70 کیلوگرمی خواهد داشت. این خودرو به سیستم هیبریدی 48 ولتی مجهز می‌شود. کمپانی فولکس واگن این سیستم را با موتور 1.5 لیتری TSI Evo بنزینی در نسخه پایه و 2.0 لیتری TSI بنزینی در نسخه GTI عرضه خواهد کرد.

قرار است موتور 1.5 لیتری دیزلی جدید به جای موتور 1.6 لیتری دیزلی مدل فعلی به کار رود، این در حالی است که نسخه‌ای به‌روز شده از موتور 2.0 لیتری دیزلی فعلی پاسخ گوی نیاز خریدارانی خواهد بود که به دنبال قدرت بیشتری هستند. گفته می‌شود نسل جدید گلف در نیمه دوم سال 2019 روانه بازارهای اروپایی خواهد شد.

منبع: خبرخودرو