کمپانی مازراتی قصد دارد نسخه برقی خودروهایش را روانه بازار کند تا با خودروهای تسلا وارد رقابت شوند. هم اکنون، سرجیومارکینون مدیر ارشد فیات کرایسلر اعلام کرد این شرکت به دنبال بررسی این قضیه برای اجرای طرح مازراتی است. با موتوتل همراه باشید.

مازراتی رقیبی سرسخت برای شرکت تسلا به‌حساب می‌آید. به دنبال تصمیم مازراتی برای برقی کردن خودروهای خود، این شرکت خودروی کوپه Alfieri را به‌عنوان اولین کاندید محصولات مازراتی در صف برقی شدن قرار داده است.

مارکینون در بیانیه‌ای اعلام کرد: من همیشه بر این باور هستم استراتژی اقتصادی که تسلا را جلو می‌برد، همان چیزی است که فیات کرایسلر می‌تواند به‌عنوان یک برند تجاری موفق برای وسایل نقلیه انجام دهد.

او اعلام کرد با به‌کارگیری یکی از محصولات موفق خود می‌توانیم در این زمینه به تجربه‌ی جالبی دست یابیم. با این حال برای اظهارنظر قطعی در این مورد خیلی زود است.

او در جمع خبرنگاران گفت در طرح Alfieri تمام برقی در طول پنج سال آینده، خبری از مدل جدید نخواهد بود و همه چیز تا یک سال بعد مشخص خواهد شد.

ضرر فیات در سال 2014 از زبان مارکینون

مارکینون اعلام کرد به خاطر استانداردهای سخت گیرانه موجود در کالیفرنیا، فیات 500 در کشور آمریکا در سال 2014 برای فروش هر مدل از این خودرو، شرکت را با ضرر 10 هزار دلاری رو به رو کرده است.

منبع: چرخان