کارلوس تاوارس، مدیرعامل گروه PSA، از برنامه‌ی خود برای برقی سازی محصولات و عرضه به بازار ایالات متحده آمریکا خبر داد. با موتوتل همراه باشید.

تاوارس مالک شرکت‌های خودروسازی پژو، سیتروئن، DS، اوپل و واکسهال به‌حساب می آید. او ادعا کرده، به زودی نسخه ی برقی محصولات خودروسازان تحت مدیریت خود را برای عرضه به بازار ایالات متحده آمریکا تولید می‌کند.

کارلوس تاوارس در نمایشگاه دیترویت 2018 در گفت و گو با رسانه‌ها اعلام کرد: شرکت‌های تحت مدیریت او در سال 2025 حداقل یک نسخه‌ی تمام برقی یا نیمه برقی از خودروهای تولیدی‌شان را روانه بازار خواهند کرد. پس انتظار داریم تا چند سال دیگر، 40 خودروی برقی وارد بازار شود. با این حساب، 5 خودروساز تحت مدیریت گروه PSA در سال 2025 میلادی، 40 خودروی برقی را معرفی و روانه بازار خواهند کرد.

پیش از این، PSA اعلام کرده بود تا سال 2024 میلادی تمام محصولات اوپل و واکسهال را برقی می‌کند و تا سال 2023 نیز خودروهای اصلی از دیگر برندهای تحت مدیریت خود را در نسخه برقی راهی بازار خواهد کرد.

در جریان نمایشگاه دیترویت 2018، خیلی از شرکت‌های خودروساز از برنامه‌های خود برای برقی کردن محصولاتشان پرده برداشتند. در حال حاضر، شرکت فورد در بخش الکتریکی کردن محصولات خود سرمایه گذاری بیش از دو برابری داشته و برای این منظور بودجه‌ی 11 میلیارد دلاری در نظر گرفته است. شرکت اینفینیتی نیز تا سال 2021 در راستای تولید خودروهای هیبریدی قدم بر می‌دارد.

گروه PSA بعد از خرید کمپانی اوپل از جنرال موتورز، مهندسین آمریکایی را استخدام کرد. این مهندسان در اروپا مشغول توسعه و آماده سازی خودرویی مخصوص آمریکا هستند.

 شرکت PSA برنامه‌ای ده ساله برای ورود به بازار ایالات متحده آمریکا دارد. قرار است این برنامه در دو مرحله انجام گیرد؛ پس در سال 2026 شاهد عرضه اولین محصولات با تکنولوژی جدید در بازار آمریکا خواهیم بود. هرچند هنوز مشخص نیست اولین خودروی برقی از کدام برند خواهد بود و تاوارس هم اظهارنظری در این باره نکرده است. با این حال احتمال می‌رود شرکت پژو برای نخستین بار وارد بازار آمریکا شود.

منبع: چرخان