مدیرعامل شرکت کرمان موتور از برنامه‌های خود برای تولید 64 هزار دستگاه خودرو در سال آینده خبر داد. گفته می‌شود 38 هزار خودرو از این تعداد از برند هیوندای خواهد بود. با موتوتل همراه باشید.

سامان فیروزی، مدیرعامل کرمان موتور با اشاره به سیاست‌های این شرکت در زمینه تولید خودروهای داخلی اظهار کرد: یکی از سیاست‌های کرمان موتور در سال 96 توسعه خودروهای ساخت داخل است. بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده، در سال آینده 64 هزار دستگاه خودرو تولید خواهد شد و در تلاش هستیم زمینه دست یابی به این هدف را فراهم سازیم.

او با اشاره به اینکه 38 هزار دستگاه خودرو از تولیدات سال آتی این شرکت به برند هیوندای مربوط است، خاطر نشان کرد: 26 هزار خودروی تولیدی از شرکای چینی کرمان موتور چون جک و لیفان است.

او در پاسخ به این سؤال که محصولات جدید هیوندای از جمله هیوندا "کنا" و "آزرا" جدید در چه زمانی روانه بازار می‌شوند، اعلام کرد: همراه با داخلی سازی خودروهای هیوندای قصد داریم دو خودروی جدید عرضه کنیم. هر دو محصول جدید، هیوندا کنا و آزرای جدید، در سه ماهه نخست سال آینده توسط کرمان موتور روانه بازار می‌شوند.

مدیرعامل کرمان موتور اذعان کرد اولین سری از هیوندای النترا تولید داخل در تیرماه 97 از راه می‌رسد. این در حالی است که آخرین سری از النتراهای وارداتی در اردیبهشت ماه عرضه شد و حالا قرار است این محصول به سمت داخلی سازی حرکت کند.

هیوندا توسان محصول بعدی کرمان موتور است که قرار است داخلی سازی شده و روانه بازار شود. بر این اساس، هیوندا توسان از زمستان سال 97 عرضه خواهد شد.

منبع: 1car