مدتی قبل اعلام شد خط تولید پژو 2008 متوقف شده و هیچ خودرویی توسط ایران خودرو به تولید نمی‌رسد. اکنون با نقض این اخبار، گفته می‌شود تولید پژو 2008 از نیمه دوم بهمن به 130 دستگاه در روز خواهد رسید. با موتوتل همراه باشید.

خبر توقف تولید پژو 2008 توسط مسئولین وزارت صنعت تکذیب شد. بنا بر گفته مرکز اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت تعداد تولید شده پژو 2008 به 800 عدد رسیده و طبق برنامه ریزی‌های انجام شده این عدد افزایش خواهد یافت.

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت، 1000 عدد از این خودروی پسابرجامی تولید شده اما تنها 800 مورد تحویل داده شده است. تعدادی از این خودروها در مرحله واگذاری و نصب پلاک هستند و به‌زودی به خریداران تحویل داده می‌شود.

تاکنون تعداد خودروهای تولیدی روزانه پژو 2008 در ایران 90 عدد بوده و قرار است در نیمه دوم بهمن سال جاری به 130 عدد در هر روز برسد؛ پس اخبار منتشر شده پیرامون عدم تولید این خودرو در کشور اشتباه بوده است.

این وزارت خانه اعلام کرد خط تولید مشترک سایپا و سیتروئن در تابستان 97 راه اندازی می‌شود و پژو سیتروئن C3، اولین خودروی مشترک این دو شرکت، وارد مرحله تولید خواهد شد.

منبع: چرخان