دو خودروی دنا و دنا پلاس با استقبال خوبی از جانب خریداران ایرانی رو به رو شدند. این دو محصول از بهترین تولیدات ایران خودرو در بازار داخلی کشور به‌حساب می‌آیند که ارزش خرید بالایی نسبت به دیگر محصولات دارند. اکنون شرکت ایران خودرو اعلام کرده، خودروی دنا به‌زودی در کشور بلاروس تولید خواهد شد. با موتوتل همراه باشید.

بنا بر اطلاع شرکت ایران خودرو، خودروی دنا به‌زودی با تولیدی برابر با 1000 دستگاه در سال در بلاروس تولید خواهد شد.

طبق قراردادی که میان دو شرکت ایران خودرو و یونیسون بلاروس امضا شده، تولید محصول پرطرفدار ایران خودرو در کشور بلاروس آغاز خواهد شد. با توجه به قراردادی که در چهاردهمین جلسه کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی میان دو کشور به توافق رسید، تولید 1000 دستگاه خودروی دنا به تصویب رسیده و در مرحله‌ی بعد، تولید دیگر محصولات ایران خودرو چون دنا پلاس و محصولات آتی ایران خودرو با پلتفرم ملی برنامه ریزی شده که در 5 سال آتی در کشور بلاروس وارد مرحله تولید خواهند شد.

شرکت ایران خودرو برای نخستین بار به‌منظور ارتقای کیفیت خدمات پس از فروش و افزایش رضایت‌مندی مشتریان، بعد از تمام شدن دوره گارانتی محصولات، یک درصد از هزینه خدمات پس از فروش را به شرکت یونیسون بلاروس پرداخت خواهد کرد.

لازم به ذکر است، خودروی سمند که اولین محصول تولید ایران خودرو در کشور بلاروس به‌حساب می‌آید، از رضایت‌مندی بالایی در بین مشتریان برخوردار بوده و به‌عنوان اولین محصول برون مرزی ایران خودرو، در سال‌های اخیر بیش از چندین هزار دستگاه در بلاروس تولید و عرضه شده است.

منبع: چرخان