کمپانی مرسدس بنز چند ماه قبل در جریان نمایشگاه خودرو لس‌آنجلس از نسل جدید خودروهای کلاس CLS پرده برداشت. هدف از تولید این سری، رقابت با آئودی A7 اسپرت بک بوده است. اکنون تولید این خودرو به مرحله اجرا رسیده است. با موتوتل همراه باشید.

نسل جدید مرسدس بنز کلاس CLS در کارخانه‌ای که وظیفه تولید کلاس E را بر عهده دارد، به تولید می‌رسد. این مسئله نشان می‌دهد خودروهای دو کلاس از محصولات بنز از قطعات مشابهی استفاده می‌کنند. قرار است در این کارخانه نسخه‌ی اسپرت تر این خودرو که هفته‌ی پیش در نمایشگاه خودرو دیترویت با نام مرسدس AMG CLS 53 رونمایی شد به تولید برسد.

مرسدس بنز کارخانه خود در Sindelfingen کشور آلمان را پیشرفته‌ترین کارخانه‌ی تولیدی خود در دنیا می‌داند. جمع آوری و اسمبل کردن قطعات در این کارخانه به صورت هوشمند انجام می‌شود، به طوری که سیستم موجود قادر است به طور خودکار پیچ گوشتی موردنیاز کارگران را تشخیص دهد، البته کارگران خود می‌توانند به صورت مستقیم به سیستم دستور بدهند. پس با هوشمند سازی فرآیند اسمبل، تولید با سرعت بالاتری به انجام می‌رسد.

در این کارخانه، به جز خودروهای کلاس E و CLS، خودروهای کلاس S نیز تولید می‌شوند که شامل نسخه‌های سدان، کوپه و کابریولت است. البته خودروهای می باخ و AMG GT نیز در همین محل به تولید می‌رسند. با این حساب، هر روز 200 خودرو در کارخانه Sindelfingen تولید می‌شود.

مرسدس بنز کلاس CLS در رده خودروهای کوپه 4 درب قرار دارند. کمپانی مرسدس بنز از اولین نسل این خودرو در سال 2003 پرده برداشت که با استقبال چشمگیری رو به رو شد. در نسل سوم مرسدس بنز کلاس CLS از موتور جدید 6 سیلندر استفاده شده که در دو نسخه بنزینی و دیزلی در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت.

منبع: چرخان