شرکت خودروسازی جگوار به دنبال رقابت با دیگر خودروسازان سبز مشهور در دنیاست. جگوار سازنده‌ای است که همواره خودروهای لوکس تولید می‌کند و اکنون به دنبال برقی سازی خودروی پرچم‌دار سدان XJ است که برای نخستین بار در سال 2009 میلادی روانه بازار جهانی شدند و اکنون، نسخه‌های جدیدتر آن با طراحی‌های به روز به بازار آمده است. با موتوتل همراه باشید.

خودروی سدان لوکس جگوار XJ در بازار رقبایی چون مرسدس کلاس S، آئودی A8 و بی ام و سری 7 دارد. اخیراً مهندسان جگوار اعلام کرده‌اند در سال 2019 نسخه‌ی جدیدی از این سدان لوکس روانه بازار خواهد شد. این شرکت خودروساز به دنبال هیبریدی کردن نیست و قصد دارد این خودروی پرچم‌دار را با پیشرانه قوی وارد بازار کند؛ به طوری که بتواند رقابت سرسختی با خودروی تسلا مدل S داشته باشد.

بنا بر گزارش‌های منتشر شده، طراحی این خودروی پرچم‌دار به پایان رسیده و مدیران جگوار برای جشن 50 سالگی مدل XJ، این خودروی تمام برقی را رونمایی خواهند کرد تا در سال آینده میلادی روانه بازار کنند.

تنها تغییر طراحی در این خودروی سدان برقی، تغییر از چهار درب به پنج درب است و جزئیات بیشتری درباره طراحی و مشخصات فنی آن در دست نیست. مهندسان جگوار می‌خواهند با تولید این خودروی تمام برقی با برند معروف تسلا در صنعت خودروهای برقی وارد رقابت شوند. البته این سدان لوکس، نخستین خودروی برقی جگوار نیست، چرا که قرار است تا چند ماه آینده شاسی بلند I-Pace لوکس برقی این کارخانه رونمایی شود.

منبع: چرخان