بنا بر گزارش‌های منتشر شده، شرکت خودروسازی فورد لب به سخن گشود و از وجود مشکلی در واشر سرسیلندر موتور 2.3 لیتری اکو بوست فوکوس آر اس پرده برداشت. البته فورد راه حلی برای رفع این مشکل ارائه کرده است. با موتوتل همراه باشید.

فورد در جریان طرح رضایت مشتریان 17B32، تعهد داد این مشکل را رفع خواهد کرد. جدیدترین گزارش‌ها اعلام می‌کند، فورد واشر سرسیلندر را در تمام خودروهای معیوب خود تعویض کرده و تست فشار را روی آن‌ها اجرا خواهد کرد. در صورتی که خودرو در تست فشار مشکل داشته باشد، فورد نسبت به تعویض سرسیلندر خودرو اقدام می‌کند.

تمام خودروهای فوکوس آر اس تولید شده بین 3 آگوست 2015 و 6 جولای 2017 شامل این طرح هستند و مالکان هیچ هزینه‌ای برای رفع مشکل خودروی خود پرداخت نخواهند کرد.

فورد اعلام کرد 9.2 ساعت زمان برای تعویض واشر سرسیلندر، تست فشار سیستم خنک کننده و بررسی محفظه احتراق خودرو با هدف بررسی وجود آب در آن نیاز است. البته اگر نیاز به تعویض سرسیلندر باشد، این زمان به 10.3 ساعت می‌رسد.

کارشناسان فورد با تست فشار روی سیستم خنک کننده خودرو در طی 5 ساعت درباره این که آیا سرسیلندر باید تعویض شود یا نه تصمیم گیری می‌کنند. در صورتی که در طی مرحله تست، فشار بیشتر از psi 4 کاهش یابد، کارشناسان از یک بوراسکوپ برای بررسی وجود مایع خنک کننده درون سیلندرها استفاده می‌کنند. اگر نیاز باشد، آن‌ها به سرعت برای تعویض سرسیلندر خودرو اقدام می‌کنند.

به‌زودی اطلاعیه‌ای به دست مالکان خودروهای معیوب می‌رسد. دارندگان فوکوس آر اس باید خودروی خود را در کمترین زمان ممکن به نمایندگی ببرند، زیرا در صورتی که از موعد مقرر بگذرد، فورد هیچ تعهدی در مقابل رفع مشکل نخواهد داشت.

انتظار می‌رفت فورد زودتر از این‌ها مشکل خودروهایش را قبول کند، اما همین که فورد پذیرفته و راهی برای رفع مشکل پیدا کرده بسیار ارزشمند است.

برای این منظور با فورد تماس گرفتیم و این شرکت در پاسخ گفت: "مالکان خودروی فوکوس آر اس مدل 2016 و 2017 به زودی باید برای بازدید و تعمیر رایگان به نمایندگی‌های فورد مراجعه کنند. این بازدید مختص مدل‌هایی که مشکل دود سفید یا واشر سرسیلندر دارند یا موتور خودرو بخار دارد هست. نمایندگی‌های فورد موظف‌اند به صورت رایگان سیستم خنک کننده خودرو را تست و در صورت لزوم واشر سرسیلندر یا سرسیلندر را تعویض کنند."

منبع: خبرخودرو