شرکت پارس خودرو از گروه خودروسازی سایپا قصد دارد برلیانس را با موتور و گیربکس جدیدی روانه بازار کند. با موتوتل همراه باشید.

شهریار طهماسبی، معاون مهندسی پارس خودرو اعلام کرد: برلیانس با هدف مشتری مداری و افزایش سطح کیفیت به موتور و گیربکس جدیدی مجهز می‌شود. اکنون استفاده از موتور و گیربکس جدید روی برلیانس سری 300 آغاز شده و از ابتدای اسفندماه، موتور و گیربکس جدید که عملکرد بسیار بهتری دارد، روی این محصولات به کار خواهد رفت.

او در ادامه گفت: پارس خودرو قصد دارد خانواده برلیانس سری 300 و برلیانس کراس را با موتور و گیربکس توسعه یافته وارد بازار کند.

شهریار طهماسبی در ادامه اظهار کرد: انجام تست‌های متعدد و همکاری با کمپانی کره‌ای هیوندایی پاورتک سبب شده موتور و گیربکس جدید با شرایط جاده و آب و هوایی کشور کالیبره شده و تمام آزمایشات فنی و کیفی شرکت به انجام برسد.

طهماسبی با بیان این که تولید خودرو با کمترین میزان مصرف سوخت و آلایندگی در دستور کار قرار دارد اعلام کرد: موتور 1650 سی‌سی جدید با افزایش گشتاور و قدرت، نسبت به مدل‌های موجود مصرف سوخت کمتری داشته و مطابق با استانداردهای آلایندگی یورو 5 است.

او اعلام کرد: با تغییر موتور برلیانس قدرت آن از 103 اسب بخار به 114 اسب بخار می‌رسد و با تغییر ضرایب دنده به میزان 15 درصد شتاب خودرو، امکان تردد خودرو در مسیرهای شیب دار بهبود قابل توجهی خواهد داشت.

شرکت پارس خودرو، محصولات برلیانس را در 9 مدل مختلف، در دو خانواده سری H200 و H300 تولید می‌کند.

جدیدترین اخبار اعلام می‌کند، از اسفندماه سال جاری برلیانس کراس، H330 (دستی و اتوماتیک) و H320 (دستی و اتوماتیک) با موتور 1650 سی سی و گیربکس جدید روانه بازار خواهند شد.

منبع: دنیای خودرو