شرکت پارس خودرو اعلام کرد در خودروهای برلیانس از موتور و گیربکس جدیدی استفاده خواهد شد. شهریار طهماسبی، معاون بخش مهندسی پارس خودرو گفت: محصولات برلیانس سری 300 از موتور و گیربکس جدیدی استفاده خواهند کرد. قرار است از ابتدای اسفندماه موتور و گیربکس توسعه یافته جدید که عملکرد بسیار بهتری دارند، روی محصولات برلیانس نصب شوند. با موتوتل همراه باشید.

شهریار طهماسبی گفت: پارس خودرو با هدف رضایت‌مندی مشتریان و ارتقای کیفیت محصولات خود، سری برلیانس سری 300 و برلیانس کراس را با موتور و گیربکس جدید و توسعه یافته روانه بازار می‌کند.

او در ادامه اظهار کرد: با همکاری شرکت هیوندایی پاورتک، موتور و گیربکس جدید با شرایط جاده‌ای و آب و هوایی کشور کالیبره شده و تمامی آزمایشات فنی و کیفی شرکت بازرسی و استاندارد با موفقیت سپری شده است.

طهماسبی با اشاره به اینکه تولید برلیانس با مصرف سوخت و آلایندگی کمتر در دستور کار پارس خودرو قرار دارد اظهار کرد: موتور 1650 سی‌سی جدید با افزایش قدرت و گشتاور، نسبت به مدل‌های مشابه مصرف سوخت کمتری داشته و مطابق با استانداردهای آلایندگی یورو 5 است.

ظاهراً با تغییر موتور برلیانس قدرت آن از 103 اسب بخار به 114 اسب بخار می‌رسد و با تغییر ضرایب دنده به میزان 15 درصد شتاب خودرو برای مسیرهای شیب دار بهبود قابل توجهی خواهد داشت.

هم اکنون شرکت پارس خودرو، برلیانس را در 9 مدل، در دو خانواده H200 و H300 به تولید می‌رساند. این شرکت قصد دارد از ابتدای اسفندماه سال جاری برلیانس کراس، H330 دستی و اتوماتیک و H320 دستی و اتوماتیک را با موتور 1650 سی سی و گیربکس جدید وارد بازار کند.

منبع: 1car