شرکت لکسوس در جریان نمایشگاه خودرو 2016 پاریس، از کراس اوور کوچکی با نام UX Concept پرده برداشت. این خودرو طراحی بسیار جذاب و فوق‌العاده‌ای دارد اما هنوز خبری درباره نیرو محرکه‌ی به کار رفته در زیر کاپوت UX کانسپت منتشر نشده است. با موتوتل همراه باشید.

اخیراً اخباری درباره رونمایی نسخه نهایی لکسوس به گوش می‌رسد. به نظر می‌رسد لکسوس قصد دارد این مدل را جایگزین هاچ بک هیبریدی CT200h در بازار آمریکا کند.

لکسوس UX در مرکز طراحی ED2 لکسوس واقع در جنوب فرانسه طراحی شده و از مسیر جدید لکسوس در طراحی محصولات آینده خود خبر می‌دهد.

اکنون نام‌های تجاری UX250، UX200 و UX250h در آمریکا ثبت شده که از احتمال تولید این کراس اوور کوچک شهری خبری می‌دهد. البته خودروهای کراس اوور و شاسی بلند سهم 60 درصدی را در بازار فروش آمریکا به خود اختصاص داده‌اند. سهم بالای فروش در این بخش سبب شده خودروسازان به دنبال عرضه محصولات جدید در این سگمنت باشند.

احتمالاً لکسوس در جریان نمایشگاه ژنو از نسخه نهایی این خودرو رونمایی خواهد کرد، البته هنوز تصاویری از این کراس اوور دیده نشده است. ممکن است تولید لکسوس UX بازار رقبای آلمانی را در کشور آمریکا با چالش رو به رو کند که قیمت پایه محصولات آن‌ها بین 32 تا 33 هزار دلار است.

لکسوس UX دارای قیمت احتمالی 40 هزار دلار است، پس ممکن است این خودرو توسط ایرتویا وارد بازار کشورمان شود.

لکسوس UX

لکسوس UX

لکسوس UX

منبع: دیجیاتو