خودروهای شاسی بلند در سال‌های اخیر توانسته اند سهم زیادی از بازار فروش را به دست آورند و با استقبال گسترده‌ای مواجه شوند. شاسی بلندها ابعاد و اندازه‌ی بزرگ‌تری نسبت به خودروهای سدان و هاچ بک دارند و در مسیرهای ناهموار عملکرد خوبی از خود نشان می‌دهند. اکنون تویوتا راوفور به‌عنوان پرفروش‌ترین شاسی بلند دنیا معرفی می‌شود. با موتوتل همراه باشید.

به‌تازگی اخباری پیرامون افزایش 12 درصدی فروش خودروهای شاسی بلند در سال 2017 نسبت به سال گذشته منتشر شده است. این مسئله نشان می‌دهد استقبال خریداران از خودروهای شاسی بلند و کراس اوور هر روز در حال افزایش است و خودروسازان می‌خواهند سهم بیشتری از بازار فروش را به دست بگیرند.

هر ساله آمار فروش خودروهای مختلف توسط سایت‌های معتبر منتشر می‌شود و خودروسازان از این طریق می‌توانند برنامه ریزی دقیقی برای تولید و عرضه محصولات خود در سال‌های آتی داشته باشند.

اکنون سایت فوربس لیستی از پرفروش‌ترین خودروهای دنیا منتشر کرده است. بر این اساس، تویوتا کرولا با میزان فروش 1160495 دستگاه به‌عنوان پرفروش‌ترین خودروی سال جاری میلادی معرفی می‌شود. اکنون در این لیست 20 خودرو دیده می‌شود و سهم تویوتا بیش از رقباست.

کمپانی تویوتا موفق شده با خودروهای راوفور، کمری، هایلوکس، یاریس هاچ بک و کورلا سهم زیادی از بازار را به خود اختصاص دهد.

در بین 5 خودروی پرفروش و محبوب دنیا دو خودروی شاسی بلند دیده می‌شود که از استقبال گسترده مردم از این خودروها خبر می‌دهد. در این میان تویوتا راوفور با میزان فروش 786580 دستگاه در سال 2017، رتبه چهارم پرفروش‌ترین خودروی دنیا را به خود اختصاص داده و به‌عنوان پرفروش‌ترین شاسی بلند دنیا معرفی می‌شود. تویوتا راوفور فروش بالایی در بسیاری از بازارهای جهانی داشته و سهم زیادی را نسبت به رقبای آمریکایی و اروپایی به دست آورده است.

منبع: چرخان