کمپانی مرسدس هم هوش بالا و هم سرمایه‌ی لازم برای تصاحب بازار خودروهای الکتریکی را در اختیار دارد. با این حساب، تسلا باید خود را برای رقابت سرسختی آماده کند و با سازنده خودروهای لوکس و اصیل یعنی مرسدس بنز رو به رو شود. با موتوتل همراه باشید.

شرکت مالک مرسدس یعنی دایملر، با سرمایه گذاری 10 میلیارد یورویی قصد دارد محصولات الکتریکی مرسدس را تولید و روانه بازار کند. خودروهای الکتریکی مرسدس که بیش از 50 مدل هستند تا سال 2022 میلادی در خیلی از کشورهای دنیا عرضه می‌شوند.

تاکنون کانسپت های خودروهای الکتریکی مرسدس منتشر شده است. شرکت دایملر قصد دارد با پلتفرم‌های محصولات مرسدس با ظاهری مدرن و موتور الکتریکی به بازار خودروهای برقی دنیا وارد شود.

EQC نام اولین شاسی بلند الکتریکی مرسدس بنز است که قرار است در سال 2019 میلادی روانه بازار شود. اکنون بازار خودروهای الکتریکی در خیلی از کشورهای دنیا در تصرف تسلاست، اما دیگر باید برای رویارویی با غول خودروسازی آلمانی آماده شود.

البته شرکت دایملر می‌خواهد کارخانه‌های خودروسازی و باتری سازی محصولات الکتریکی خود را در کشورهای مختلف دنیا راه اندازی کند. قبلاً هم تسلا چنین اقدام هوشمندانه‌ای انجام داده بود تا شرکت باتری سازی اختصاصی خود را با کمک پاناسونیک تحت نام گیگافکتوری در نوادا تأسیس کند.

از نظر شما دو خودروساز آلمانی و آمریکایی، مرسدس بنز و تسلا، کدام یک در این رقابت سخت برنده می‌شود؟

منبع: Insideevs