شرکت کیا اعلام کرد در Auto Expo 2018 در تاریخ 7 فوریه از خودروی کیا SP کانسپت رونمایی خواهد شد. اکنون تیزری از شاسی بلند جدید کیا منتشر شده است. با موتوتل همراه باشید.

کیا SP کانسپت، نمایی از B-SUV آینده کیا را به نمایش می‌کشد که برای بازار هند طراحی شده است. این خودرو به‌عنوان رقیب هیوندای Creta، ابعاد یک شاسی بلند را با طراحی اسپرت یک خودروی شهری ادغام کرده است. در بخش جلویی SP کانسپت چراغ‌های جلوی بسیار باریکی به کار رفته که به سمت عقب کشیده شده و جلوپنجره بالایی آن‌ها را به هم متصل کرده است. ظاهراً در زیر چراغ‌های جلو هواکش‌های بزرگی تعبیه شده است.

در بخش کناری کیا SP کانسپت گلگیرهای عضلانی، رینگ‌های زیبا با طراحی اسپرت، آینه‌ها و شیشه‌های باریک، خط کمر کرومی بلند، دستگیره‌های در شیک و خطوطی تیز روی خط شانه دیده می‌شود. در بخش پشتی خودرو نیز چراغ‌های عقب قاب دار باریک به لبه تیز شانه متصل شده‌اند و با نوار کرومی باریکی روی در صندوق عقب به همدیگر متصل هستند. اکنون بخشی از رکاب زیرین عقب خودرو در تصویر مشهود است. خط سقف آن نیز شیبی به سمت عقب دارد. سقف، اسپویلر عقب و ریل‌های سقف خودرو رنگ متضادی دارند.

قرار است شاسی بلند مینی مبتنی بر کیا SP کانسپت در نیمه دوم سال 2019 میلادی روانه بازار فروش شود.

کیا SP کانسپت

منبع: خبرخودرو