آئودی تمام تمرکز خود را روی خودروی کراس اوور Q8 گذاشته و می‌خواهد با بی ام و ایکس 6 وارد رقابت شود. با موتوتل همراه باشید.

تصاویر جاسوسی از آئودی Q8 منتشر شده که نشان می‌دهد دارندگان بی ام و ایکس 6، به‌زودی با عرضه Q8 به بازار از این که منتظر این خودرو نمانده‌اند پشیمان می‌شوند.

این خودرو در مقایسه با بی ام و ایکس 6 و مرسدس بنز GLE کوپه کمی طویل‌تر، پهن‌تر و کوتاه‌تر است. این طراحی بدنه کشیده‌تر سبب شده تا آئودی Q8 ظاهر بسیار زیبایی پیدا کند، خصوصاً در خیابان‌های ورشو لهستان که این تصاویر در آنجا ثبت شده است.

قبلاً تصاویری از مدل کانسپت این خودرو منتشر شد و اکنون تصاویر جاسوسی شباهت زیادی به کانسپت دارد. در قسمت جلویی خودرو، جلوپنجره‌ای بسیار بزرگ و یک جفت چراغ جلویی با طراحی تهاجمی به چشم می‌خورد و کراس اورهای لوکس بازار را به چالش می‌اندازد.

آئودی قصد داشت Q8 کانسپت را به پیشرانه پلاگین هیبریدی مجهز کند. این پیشرانه شامل موتور 3 لیتری TFSI با قدرت 328 اسب بخار، یک موتور الکتریکی با 100 کیلووات نیرو و گشتاور 330 نیوتن متر است.

هنوز به‌طور دقیق مشخص نیست این سیستم هیبریدی به‌عنوان یک آپشن وارد محصول نهایی خواهد شد یا نه؛ اما اطمینان داریم امکان خرید این خودرو در دو مدل با موتورهای بنزینی و دیزلی وجود دارد.

هنوز زمان رونمایی آئودی Q8 مشخص نیست، اما احتمالاً در یکی از نمایشگاه‌های بزرگ خودرو رونمایی خواهد شد.

منبع: خبرخودرو