یک ماه از عرضه رسمی فولکس واگن پاسات و تیگوان در بازار خودروی ایران می‌گذرد و شاهد حضور دلالان و ایجاد بازار سیاه برای این خودروها هستیم. با موتوتل همراه باشید.

شرکت ماموت خودرو، نماینده رسمی محصولات فولکس واگن در ایران، دو خودروی پاسات و تیگوان را با قیمت رقابتی و کمتر از 290 میلیون تومان روانه بازار کرد؛ اما خیلی از خریداران با توجه به افزایش قیمت خودروهای وارداتی در ماه‌های اخیر، تصمیم گرفتند به سراغ دلال بازی بروند و این خودروها را با سود چند ده میلیونی به فروش برسانند، بدون این که حتی سوار این خودروهای آلمانی محبوب شوند.

اکنون خودروهای فولکس واگن با قیمت‌های بالاتر از نرخ مصوب، در حدود 350 تا 390 میلیون تومان به فروش رسیده‌اند. البته بازار خوبی برای این خودروها وجود ندارد و نقشه‌ی دلالان برای افزایش قیمت این خودروها به شکست منجر شده است.

ظاهراً فروشندگان از اعلام قیمت 335 میلیونی هیوندای سانتافه مدل 2017 الهام گرفته‌اند، اما حقیقت این است با توجه به تعداد قابل توجه هیوندای سانتافه در بازار، این خودرو در بسیاری موارد با قیمتی کمتر از رقم مصوب به فروش می‌رسد.

اکنون باید منتظر بمانیم و ببینیم ماموت خودرو چه برنامه‌ای برای فروش سری دوم محصولات خود دارد. آیا این شرکت می‌تواند جلوی دلالان را بگیرد یا در آینده شاهد افزایش قیمت فولکس واگن تیگوان و پاسات در بازار خواهیم بود؟

منبع: خودروبانک