مدتی است زمزمه‌هایی درباره عرضه خودروهای هیبریدی به بازار ایران به گوش می‌رسد. در این راستا، علی شکوهی – مدیر بازاریابی شرکت آرین موتور اعلام کرد، هم اکنون امکان ورود خودروهای هیبریدی و برقی فراهم نیست، چرا که هنوز سدی در مقابل واردات این خودروها وجود دارد. با موتوتل همراه باشید.

به گفته‌ی مدیر بازاریابی شرکت آرین موتور، خودروهای هیبریدی در هنگام ورود به کشور مزایایی داشتند، اما اکنون نه تنها طرح ترافیک ندارند، بلکه تعرفه واردات آن‌ها نیز افزایش یافته است.

شکوهی اعلام کرد: دولت بر اساس تعرفه‌های 35 و 55 درصدی و بسته به حجم موتور ورود خودروهای پلاگین هیبریدی، صحبت از عرضه خودروهای هیبرید واقعی کرده است؛ اما اصلاً نمی‌دانیم منظور از خودرو هیبرید واقعی و غیرواقعی چیست؟

به گفته‌ی مدیر بازاریابی آرین موتور، خودروها یا هیبریدی هستند یا نیستند. هم اکنون، دولت برخی معافیت‌های خودروهای هیبریدی را حذف کرده که در خیلی از کشورها پابرجاست. او معتقد است، شاید برخی معافیت‌های دیگر چون شماره گذاری خودروهای هیبرید نیز حذف شود. با این حساب هیچ امیدی برای عرضه خودروهای هیبرید به کشور وجود ندارد.

به ادعا مدیر بازاریابی آرین موتور، عرضه خودروهای هیبریدی به کشور به فرهنگ سازی نیاز دارد. اگر دولت علاقه‌مند به ورود خودروهای هیبرید و برقی است، باید قبل از عرضه آن‌ها، ایستگاه‌های شارژ خودرو را تعبیه کند.

هم اکنون هیچ حمایتی از سوی دولت دیده نمی‌شود، بلکه در برخی موارد سدهایی نیز پیش پای خودروهای هیبریدی گذاشته می‌شود.

شکوهی در پاسخ به اینکه چرا دولت برای ورود خودروهای هیبریدی هیچ حمایتی نمی‌کند، اعلام کرد: ظاهراً نبود مشاورین متخصص و عدم شناخت دولت از ویژگی‌های خودروهای هیبریدی سبب شده تا دولت نگاه مناسبی به این خودروها نداشته باشد.

منبع: 1car